| eliza_5786 a întrebat:

Nu stiu cum sa incep.sunt impreuna cu prietenul meu de 3 ani jumate doar ca lucrurile nu mai merg la fel de bine ca la inceput.acum o luna a venit un prieten (amic) de-al meu in vacanta in Canada (eu cu prietenul meu suntem stabiliti acolo de ceva timp). Noi(eu cu amicul meu) ne cunoastem de mult timp, inca din perioada cand parintii mei stateau impreuna in casa cu el; iar acum el vine in fiecare vara in vacanta.Ne vizitam, mergem impreuna la cumparaturi, in oras; ca si amicii(iubitul meu nu stie, daca ar stii cred ca ar face un dezastru). Iar intr-o zi m-a sunat si mi-a zis ca vrea sa treaca pe la mine, sa mai povestim, eu am fost de acord si i-am zis sa vina. iar asa au scapat cateva sarutari, mangaieri, atingeri, dar nu am facut sex...problema e ca de atunci nu ma mai pasioneaza iubitul meu, practic nu mai sunt bucuroasa cand il vad, nu stiu daca mai simt ceva pentru el.ma gandesc tot timpul la amicul meu.(lui ii place de mine, mi-a zis-o chiar el), Mi-a propus chiar sa ma despart de iubitul meu si sa fiu cu el, ca el tine mult la mine, si o sa mearga relatia.nu stiu ce sa fac pentru ca eu nu vreau sa-l las pe iubitul meu, in felul meu tin la el, am petrecut multe impreuna, dar as vrea sa fiu si cu amicul meu. ce as putea face?

Răspuns Câştigător
| claudia_7744 a răspuns:

De ce nu iei o pauza sa fii o saptamana doar tu cu tine sa vezi care iti lipseste mai multtonguepe urma dca iti dai seama ca nul mai iubesti pe iubitul tau ci ca te pasioneaza mai mult amicul te desparti de fost.cik fiecare poveste are un incput si un sfarsit! nu iti garantez ca relatia cu celalalt va merge dar daca iti place atata de mult merita sa risti nu? mai intai gandeste-te bine ce simti pentru actualul tau iubit dupa ai putea sa faci alegerea gresita si sati para raw! mergi in vacanta in tara singura sa nu te int cu niciunul din eitongue! succes

6 răspunsuri:
| monyk a răspuns:

Buna, trebuie sa te gandesti bine inainte de a lua o decizie in aceasta privinta.Intr-un fel gandeste-te ca ai o relatie de 3 ani jumate si totusi ma gandesc ca tii cat de cat la iubitul tau, in plus te-ai si obisnuit cu el; nu da pasarea din mana pentru.cioara de pe gard.
Decizia iti apartine, insa nu te grabi, nu poti fi sigura ca relatia cu amicul tau va functiona; insa daca vrei, alege sa risti.
Cu 2 nu se poate, deci ia in calcul toate posibilitatiile, ai grija sa nu regreti alegerea facuta.
Daca il vei prefera pe iubitul tau poate iti va parea rau ca nu l-ai ales pe amicul tau, dar de asemenea daca alegi sa fi cu amicul acela, poate nu va merge relatia sau poate iti vei da seama ca de fapt tu il iubesti pe prietenul tau actual.
Sunt mai multe variante, nu poate nimeni alege in locul tau.Tot ce pot sa iti spun e sa te gandesti bine, sa iti asculti inima dar si ratiunea.

| Lexy ♥ a răspuns:

Da eu ma intreb acum daca prietenul tau ar fi avut si el o amica...asa doar sa se sarute cu ia sa o mangaie, mai la kumparaturi cu ea, mai pe la el pe acasa a? ce ai zice? oricum sunt amici...si oricum tu nu trebuie sa afli.winking
Nu stiu ce te tot victimizezi atat cand esti femeie si sti si tu cand un barbat se da la tinewinking cand trebuie sa faci ceva si cand sa te opresti, tinand cont ca ai prieten de 3 ani si jumatate. daca nu iti placea nu stateai mai pe roamanestelaughing asta e, barbatul e dator sa incercewinking

Iti dai seama ca bubuia TpU acum daca erea un barbat in locul tau si ii facea asa prietenei lui.sa vezi cum sareati toate ca arse: "fir-ai al dracu de porc","barbatii sunt niste nesimtiti","v-am zis eu sa nu aveti incredere in barbati ", "toti barbatii inseala"winking etc

Eu sunt femeie dar ma dezgusta ce ai facut, si eu am amici da nu ma pup cu ei, nu ma mangai mai ales ca am prieten.

Oricum te-ai gandit numai la tine, si nu ti la nici un "iubitul tau" ca daca tineai la el nu te lingeai cu asa zisul amic fara sa te gandesti la el.

Oricum nu esti sigura pe tine si daca se da vreun barbat la tine deja iti pui intrebarea:"Sa mai stau cu prietenul sau sa il iau pe asta?"
Si nu cred ca nu ai facut sex cu el atata timp cat spuneai ca ti-a placut si ca te gandesti la elwinking

Pai pana te hotarasti ramai cu amandoi, poate la sfarsit ramai si fara par in cap laughing

Baftawinking

| iverson a răspuns:

Eu zic sa faci din amicul tau un sex buddy happy si in felul asta ii impaci pe aman2.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dupa o vreme in relatie apar diverse probleme si nu merge bine asta inseamna separatie

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca il vei parasi p primul pentru amicul tau si vei face sex (cu amicul tau ) si el va afla va crede ca esti o cur*a... dar daca tot esti de 3 ani si cu iubitul tau ramai cu el si nu cred ca o sa-ti para rau big grin

| kosty0405 a răspuns:

DACA mai tii la el nu da la o parte o relatie in care totul a mers bine. daca a-ti trecut si bune si rele impreuna si va iubiti nu-i pacat? daca el ti-ar face tie asa ti-ar place? si in plus risti sa cazi la mijloc intre cei doi baieti si sa ramii singura.