| Bombonica_5811 a întrebat:

nu stiu cum sa procedez sunt cu cineva de aproape 3 ani, nu stiu ce are ca in ultimul timp nu mai vrea sa facem sex m-am rugat de el de 2-3 saptamani in coace si nimic prima oara mi-a spus ca daca are timp o sa face sex dupa care peste cateva zile zice ba ca are treaba ba ca nu are timp pe urma daca ii mai amintesc zice ca si el vrea dar ca nu are cand dar nu e asa ca el are timp liber eu asa vad pentru ca intra la 7 la servici si iese la 2 dar el zice ca nu are timp, asa stau mereu sa ma rog de el sa si sa iasa afara, sau imi spune maine ne vedem dupa care cand vine ziua de maine nu mai vrea ca ii e lene ca ii e rau, o data nu i-am mai propus sa iesim afara si nu ne-am vazut din toata saptamana decat duminica 1 ora si atat tot asa ca el e obosit ca nu se simte bine si ca e mai bine asa sa ne vedem mai rar, inainte vroia sa iesim sa ne plimbam statea si toata ziua pe afara, chiar si acum 1 luna cand lucra ne intalneam mai des de la un timp nu stiu ce are, treaba e ca el nici nu comunica si nu imi spune ce are pe suflet asta de cand il stiu asa e, spre exemplu am vorbit cu el joi si mi-a propus el sa ne vedem vineri, cand a venit ziua de vineri am vorbit pe la 10 dimineata si imi zicea ca ne intalim sigur dupa ce iese de la serviciu se facuse ceasul 2 si am zis sa il sun ca stiam ca iese si ne vedem cand imi raspunde ca el se duce acasa si ma suna el cand ajunge, m-a sunat cand a ajuns asa de paraca nu vorbisem sa ne vedem nu nimic ma intreba ce mai fac zicea ca se duce sa manance si el l-am intrebat pai nu ne mai intalnim? n-ai spus tu ca ne vedem cand iesi, si el aoleu da ti-am zis cand ies dupa ce mananc si mai stau putin sa ma odihnesc ne-am luat la cearta ca vroiam sa imi spuna ma eu ma duc sa mananc mai stau putin si ne vedem dupa aia, da el nimic. dupa care ne-am intalnit si statea asa suparat l-am intrebat ce are zicea ca nimic si tot a stat asa ingandurat se vedea ca are ceva si tot nu mi-a spus ce are.Si azi iar dimineata iar ne-am luat la cerata ca l-am intrebat de ce nu a vrut sa facem sex si el a inceput sa imi spuna sa il las in pace ca el acum n-are chef de nimeni, ca nu a vrut ca asa a avut el chef daca nu imi convine sa imi caut pe altu, ca el are pe altcineva pe urma radea dupa are zicea ca vorbeste serios pe urma zicea hai lasa-ma in pace ca iti iti inchid telefonul si ma enervat pentru ca de fel ma enervez foarte repede dar la fel de repede ma si calmez, i-am spus pa si i-am inchis ma enerveaza rau ca el asa face mereu cum ne certam nu stie altceva decat ne despartim si gata, iar acum o sa sune peste cateva ore ca si cum nimic nu s-ar fi intamplat si daca incerc sa vorbesc cu el sa il intreb de ce se comporta asa zice ca iar incep cu ale mele, nu mai stiu cum sa ma comport cu el ce sa ii zic chestia e ca ma enerveaza ca e asa indiferent ca nu se implica si el mai mult, as vrea sa fie si el cu mine asa cum sunt si eu cu el, eu si cu 5 minute daca ies mai repede de la servici abia astept sa ma vad cu el nu stiu cum sa ma duc mai repede si el daca ar fi in locul meu zice e lasa ca ajunge el sa ma vada. A mai facut asa acum 2 luni cand nu stia ce motiv sa gaseasca sa se certe cu mine si nu am mai vorbit 2 saptamani acum mi se pare ca la fel face iar sa ne certam sa nu mai vorbim. Pur si simplu nu inteleg poate nu ma mai iubeste si de cat sa obisnuit cu mine. Ce sa fac in situatia asta? am incercat sa discut cu el si ba glumeste ba o da in alte subiecte.Acum o sa ma sune iar nici nu stiu ce sa mai fac sa ii raspund ce sa ii mai spun ca zice ca tot eu sunt nebuna. app eu am 22 de ani si el al fel Fundita happy

7 răspunsuri:
| I'mPerfect(a)! a răspuns:

Nu te iubeste clar!

Paraseste-l, dar inainte pune-l la perete si intreaba-l tot ce iti ascunde!

| itarkan a răspuns:

La 22 ani banuiesc ca ar trebui sa fii la faculta. zic "ar trebui", pentru ca nu stii sa folosesti nici semnele de punctuatie.
Am incercat sa citesc totusi "intrebarea" pusa de tine. Stii ce am inteles din tot textul? Ca nu ii dai suficienta libertate. Ia lasa-l tu pe om sa-si vada de treburi, nu il mai sufoca, si cu siguranta o sa vezi schimbarile.
Daca te suna el, raspunde-i ca si cum nimic nu s-a intamplat, povesteste-i totul ca unui vechi prieten.

| Byankaa66 a răspuns:

Iti da mura`n gura, nu te mai iubeste, clra, cauta`ti pe altu ca asta s`a plictisit, eu cred ca meriti mai mult, are balta peste, nu dispera oh go on

| kitty_2952 a răspuns:

Sincer eu cred ca nu te mai iubeste si ca are pe alta deoarece nimic nu ii convine este ceva la misjoc mai ales ca faci tot posibilu sa vb cu el si el nu te asculta schimba subiectuwinking

| Sophie_6140 a răspuns:

Parerea mea e ca nu te mai iubeste si e foarte probabil sa aiba pe altcineva asa cum a spus chiar el. Nu prea exista tipi care sa refuze o partida de sex mai ales de atatea ori asa ca cel mai probabil o face cu altcineva. Ar trebui sa vorbiti deschis si sa va hotarati daca mai are rost sa continuati relatia. Chiar daca ati stat impreuna 3 ani nu se merita sa mai continuati in felul asta, nu e bine pentru niciunul dintre voi, mai ales pentru tine.

| DeewtzaMonny a răspuns:

Eu zic ca s-a plictisit de aceasta relatie,s-a saturat sa il controlezi sa il tragi mereu la raspundere...
Lasa'l un timp adica nu il mai cauta asa de des,daca te suna, raspunde-i, vorbeste-i ca si cum nu s-ar fi intamplat nimic, si o sa-si dea singur seama unde greseste...doar sa nu isi dea seama prea tarziu.
Daca nu se va trezi la realitate, cauta'ti pe altul care e mai atent si mai dragastos cu tine.Bafta :*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Inseamna ca nu prea simte nimic pentru tine. Sau, comporta-te si tu cum sa comporta el...big grin:* SUCCES fundita?