| Dolce1234 a întrebat:

Bună happy

Nu știu cum să începlaughing. Păi eu sunt în Italia de 6 luni.Și în ăstea 6 luni am cunoscut un băiat (tot român). Este de aceeași vârstă cu mine. L-am cunoscut la școală. Acum că școala s a terminat el de câteva zile vine la mine și mă cheamă afară.Ne punem porecle :gen el îmi zice nebună micălaughing...Râdem.Ieri Am fost cu el la mare doar noi 2. M-a întrebat (în glumă cred) dacă vreau să stau cu el.Menționez că el are prietenă. Mereu când ieșim cu alți prieteni afara el vine la mine mă ia de gât ma pupă pe obraz.Ieri când am fost la mare l a sunat prietena lui și el a închis telefonul.
Nici nu știu ce să cred. Mă place sau doar suntem prieteni buni.
A spus că îi place să petreacă timp cu mine.Că sunt haioasă și alte chesti.
El are o prietenă cu care se vede de 2-3 ori pe săptămână. Mereu când e in preajma mea îi inchide telefonul.
Deci ce ziceți mă place sau?
Fundă pentru cel mai bun răspunswinking

Răspuns Câştigător
| SimonaQs a răspuns:

Normal ca te place altfel nu ar mai petrece timpul cu tine ar sta cu iubita lui... Mi se pare foarte dragut cum va petreceti timpul. Daca si tie iti place de el de ce nu ii spui ca ti-ar placea sa fi cu el, si nu cred ca a spus chiar in gluma cand te-a intrebat daca vrei sa fi iubita lui.

Funda?

6 răspunsuri:
| anonimg a răspuns:

Nu trebuie sa te intrebi daca el te place sau nu; ci trebuie sa te intrebi daca ceea ce faci tu este placut sau nu. (Caci nu te poti scunde spunandu-ti ca nu ai vreo vina).
Sa stii ca o relatie facuta prin destramarea alteia nu este, si nici nu poate fi binecuvantata. La vremea hotarata de Dumnezeu se va mplini cuvantul care spune: " Cum ai facut, asa ti se va face; faptele tale se vor intoarce asupra capului tau." (Obadia.1:15)
Sfatul meu este sa renunti la prietenia cu acest baiat din pricina ca are prietena.

| Xenya a răspuns:

Da,te place.

| queenofsaigon a răspuns:

Te place.

Te-aş sfătui totuşi să nu îi oferi nimic până nu se desparte de prietena lui. Asta dacă şi ţie îţi place de el. Ai putea să sfârşeşti ca ea dacă nu ai grijă. happy

| andr33utza12 a răspuns:

Normal ca te place..de ce si-ar pierde timpul cu tine...la mare doar voi 2 putea merge cu altcinevawinking

| Emin90 a răspuns:

Daca te-ar placea s-ar desparti de pr lui... Eu cred ca vrea doar o aventura cu tine. Ai grije ce o sa faci in continuare.wave

| ramonicsic a răspuns:

Cati ani ai?