| Available a întrebat:

nu vreau comentarii jignitoare sau pe langa subiect. deci, am o relatie de 10 luni si ne gandeam amandoi sa mergem la o biserica la un preot sa ne binecuvanteze oarecum. adica sa ne lege intr-un fel nu stiu sa ma exprim foarte bine deoarece nu prea am idee cam despre ce e vorba. nu vreau o cununie religioasa cu verighete. ceva simplu ca o slujba. Cum procedez si de ce e nevoie pentru asta? Multumesc.

11 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu exista un sfert de cununie, trebuie totusi sa respecti biserica si aceasta mare taina. Exista posibilitatea sa va logoditi in biserica, dar pentru asta va trebuie acordul parintilor, verighete si nasi. Se va face jumatate din slujba de cununie, veti purta verighetele pe mana dreapta si veti fi legati in fata Domnului (adica veti promite ca va veti casatori).

| Available explică (pentru Brigaela):

Multumesc frumos.

| mona a răspuns:

Poate preotul te va lamuri mai bine desi cred ca faceti o greseala

| Available explică (pentru mona):

De ce o greseala? pentru. ca nu ne cununam sau ceva de genul. vrem sa fim doar binecuvantati intr-un fel thinking

| Betty18 a răspuns:

Poi ce vrei tu sa faci se numeste logodna. Este cam devreme, dar daca asta va doriti amandoi...

| nesuferit a răspuns:

Haha, cel mai bun banc pe ziua de azi

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Foarte buna alegere.
Duceti-va la preot si spuneti-i sa va binecuvanteze pentru o relatie buna.
Intreaba-l pe El mai multe.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cu placere.

| MrAlex a răspuns:

Du-te la o biserica si intreaba-l pe preot...iti explica el ce si cumwinking succes