| Tuasta a întrebat:

Buna,numele meu este Anton.Am 23 de ani.Acum 3 ani mi-am făcut schimbare de sex din bărbat în femeie, iar acum 2 ani mi-am făcut un iubit numit Martin.Ne înțelegem foarte bine și ne-am hotărât să ne facem o familie. Vreau sa știu dacă este legal sa adoptam un copil?

10 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Si acum cum te numesti? Antonia?
Poti adopta dar crezi ca il puteti creste? Sau ii stricati copilaria?

| ania a răspuns:

Ca și cuplu nu puteți, teoretic puteți individual. Mai bine nu adoptați, va fi un copil nefericit. Dragostea maternă e condiționată genetic, ți-ai modificat corpul nu gelele,

| mihai69 a răspuns:

Desigur.

| Drimmero a răspuns:

Sper sa nu!

Probabilitatea e exagerat de mare in a fi trollache decat un transexual/

| Andreeush a răspuns:

Nu ți-ai schimbat numele în Antonia?

| mentholinks a răspuns:

Cel mai bine ar fi sa discuti cu un Avocat care cunoaste bine legea fiindca e foarte complicat cu adoptiile astea mai ales ca tu esti Transsexual care complica si mai mult lucrurile decat daca ai fi ramas barbat.

| PegassiDoctorulThau a răspuns:

Pai acum esti femeie sau gay? Adică schimbare de sex înseamnă înlocuire penis cu vagin, schimbare de hormoni. și schimbare de nume. Din câte știu eu, dacă ai făcut operație de schimbare sex 100% poți face tu copii, dar poți și adopta.

| NietzscheFrumosSiDesteptSunt a răspuns (pentru PegassiDoctorulThau):

Copiii n-o sa poate face niciodata. Nu are aparatul reproducator feminim ca sa poata sa ramana gravid.

| PegassiDoctorulThau a răspuns (pentru NietzscheFrumosSiDesteptSunt):

Mno, nu știam sigur.

| Fabyana307 a răspuns:

Cu siguranta.