| Boicu_Daniela_1990 a întrebat:

Bună, numele meu este Daniela. Aş avea şi eu o întrebare! Am făcut sex liber toată luna, vreau să am un bebe. Azi mi-a venit ciclu, maro la început şi dupa aia roşu aprins, după părerea mea puțin...cam jumate de tampon toată ziua să întelegeți. E posibilă sarcina? Dacă mâine e tot aşa de puțin este posibilă sarcina? Fără dureri, doar puțin sub burtă dar suportabilă şi puține amețeli. Înainte să vină mestruația am avut dureri de cap cam 2/3 zile la fel suportabile. În general mă tine 2 zile jumate se pune 3 zile după calendar cu dureri groaznice mai ales în prima zi de mestruație şi foarte mult sange ..Calmam durerea cu pastile. Mulțumesc

3 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Posibilitatea de a exista o sarcina instalata in uter devine extrem de mica in momentul in care incepe sa se produca sangerarea menstrula. Este bine stiut faptul ca NU pot coexista 2 stari care in mod normal sunt diametral opuse, antagonice si anume : sa existe o sarcina instalata in endometrul din uter si in acelasi timp sa se elimine continutul uterului adica tesutul endometrial prin procesul menstrual. Fiindca asa ceva este imposibil rezulta consluzia potrivit careia probabilitatea de a fi insarcinata se poate exclude in proportie de peste 97-98%, adica in totalitate. Multa sanatate!

| Necunoscut112 a răspuns:

Nu eşti însărcinată. Mai încearcă.

| Boicu_Daniela_1990 explică (pentru Necunoscut112):

Mulțumesc de răspuns. Aşa este Acum a început să curgă mai mult, şi am şi cheaguri. Păcat doream mult să fie sarcină.