| iulialarisa14 a întrebat:

Buna numele meu este Iulia si plac un baiat de ceva vreme...nu stiu cum sau daca sa ii spun ce simt...ne cunoastem de ceva vreme... facem parte din acelasi grup de prieteni dar nu am putut sa-i spun niciodata ce simt pentru el...am intrat aici pentru a va cere "sfatul"...Ar trebui sa ii spun ca il plac? .si daca ar trebui cum sa ii spun ca il plac?

4 răspunsuri:
| LuS[z] a răspuns:

Daca observi ca si el se cam uita la tine, ar trebui sa incerci sa-l abordezi, sa-l inviti la un suc si vezi daca accepta. daca zice ca da, ii poti spune ceva de genul "as vrea sa fim mai mult decat prieteni"si vezi ce zice.big grin

| amberjuly a răspuns:

Daca ai 14 ani, prietenii is mai importanti decat o relatie de 2 saptamani... ca dupa sa nu mai puteti fi prieteni. Daca ai aprox mai mult de 18 si baiatul e cu capul pe umeri merita sa incerci sa dicuti. Ii zici ca-l placi sau ii transmiti diferite semnale. Dar daca se ajunge la ceva sa-l anunti din prima ca daca nu iese nu vrei sa va afecteze prietenia... E tare delicata problema asta... mi s-a intamplat de mai multe ori... daca ar fi sa mai traiesc inca o data as evita pe cat posibil sa fiu cu prieteni... Daca va despartiti prietenii nu stiu cu cum sa se imparta, probabil nu mai vreti sa petreceti timpul impreuna...etc

| onelove a răspuns:

Da ar trebui sa ii spui ca il placi, si cel mai bine ar fi sa va dati o intalnire, sa fiti doar voi doi fara alti prieteni de fata si sa ii spui direct ceea ce simti, si sa vezi el ce parere are.

| bibisor a răspuns:

Eu sunt asa mai timida cu baietii.si pe mine ma ajuta foarte mult daca 'scap' rareori cate o duma mica tongue. poti sa incepi cu o mica gluma, sa pari interesata de el si de activitatile lui.sau puteti merge la un film impreuna.conteaza sa fiti voi 2.ca daca e sa fie ceva intre voi. o sa fiewinking