| lostlife a întrebat:

O intrebare puțin absurdă dar interesantă poate... Fetelor, așa in general, voi ce gen de băiat ati prefera intr-o relație?
1. Băiatul care e asa mai sărac, care nu prea muncește, șmecher, tupeist, genul badboy care are in spate un istoric mare de relații, acela care i-au trecut prin pat un număr mare de fete.
Sau
2. Un băiat cu un statut financiar decent, care muncește zi de zi, se străduiește tot timpul sa fie bine, cu o igienă si o vestimentație de admirat, doar că este timid nu tare, mai mult retras, foarte sincer, cu un istoric de relații aproape nul, fără experiență, dar mai ales virgin la o vârstă cam înaintată din motive inexplicabile. Ce ați alege?

40 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Am impresia ca stai in alta tara nu in Romania. Tipele bombshell au pretentii la muschi si distractii. Una mai urata sau fara tate si cur plat va fi bucuroasa sa fie alaturi de tine. Ca sa faci casa cu o straina sau romanca in strainatate fa actele prenuptiale inainte de casatorie ca sa nu ramai fara casa altfel e de rau. Femeile au drepturi in diaspora. Problema e so gasesti, altii nu au noroc deloc si mor virgini sau merg la curve. Stiu un caz care la 35 de ani s-a dus pentru ca nu gasea deloc una.

| Plato a răspuns (pentru mgtow):

Si oare a cui e vina?

| lostlife explică (pentru mgtow):

În privința aspectului fizic nu va fi o problemă la mine încep sala de forță dacă asta reprezintă o lipsă, o fată modestă, simplă, cum ai descris mai sus imi convine, dar nici acelea nu se apropie de mine, voi avea casă, masini, rolex, aspect fizic, tot ce trebuie, dar nici așa nu aș avea șanse

| lostlife explică (pentru mgtow):

Sună nespus de trist despre cei virgini la 35 de ani

| mgtow a răspuns (pentru Plato):

Banii daca ar fi toate sar uita la el. Poate gaseste la tara una fara capricii materiale

| Plato a răspuns (pentru mgtow):

Pffuu, sa-ti zic ceva sa nu uiti: Fereste-te de taranca ce-a dat de oras!

Daca-ti iei o "taranca", muta-te neaparat la tara cu ea, sau vei fi martorul unui adevarat fenomen de transfigurare. laughing

| mgtow a răspuns (pentru Plato):

Sau mai e faza cu adusul in strainatate. Una venita din saracie intr-o tara dezvoltata prinde gustul baniilor si cand da de altul mai puternic financiar te lasa - pan la urma tot papusa aia de 6000 de dolari isi merita banii. Aia sterge toate frustrariile si pramatiile care au trecut in viata omului.

| RAY a răspuns (pentru Plato):

Vina este a monogamiei impuse femeilor, daca femeile alegeau ceea ce le atrage 80% din barbati ar fi virgini iar restul ar face copii in cateva generati totul ar fi mult mai bine

| Plato a răspuns (pentru RAY):

Si pe restul sa-i lasam sa moara? laughing
Nu e cam... fascist? Adica mergi la cineva si ii spui: "Tu esti urat, nu ai voie sa te reproduci."? laughing

Apropo de ce ai zis mai sus, aia cu "cumintenia Pamantului": pai parca era formula aia matematica, ce presupune ca ai o medie facuta din 3 note, aspect, avere si atitudine. Nu asa era? M-ai invatat prostii? laughing
Ziceai ca unul frumos dar sarac are aceeasi nota cu unul urat dar bogat.
Ce s-au potrivit toate, le putem spune "cei 3 de A." happy

| RAY a răspuns (pentru Plato):

E modul de selectie sexuala a naturi

| Adry05 a răspuns:

Tine si de fiecare fata in parte, pe mine de exemplu nu ma atrag mai deloc baietii timizi laughing Ba chiar e o caracteristica care ma indeparteaza imediat cand cunosc un baiat si observ ca e asa. Deci sa zicem prima varianta desi prefer o combinatie intre cele 2, ar fi de preferat a 2-a daca baiatu n-ar fi timid.

| RAY a răspuns:

Cand va citesc exemplele astea exteme,deci un baiat smecher,tupeist, este puturos? el nu poate avea un loc de munca,sigur ca nu,iar in exemplu al dolea intalnim cumintenea pamantului,un plictisitor, timid, retras, virgin, dar e imbracat super bine, e harnic si o duce super bine financiar, cica e virgin din motive inexplicabile =incredibil = pananomale mai bine spus, cica fetele ce sa faca
1, atactia fizica este involuntara, 2, ala timid, retras va fi gelos pentu ca i lipseste siguranta, increderea in el, asa ca el va fi un gelos, obsedat de pasarica lui, in concluzie exemplele tale sunt ireale

| lostlife explică (pentru RAY):

Pare ireal dar există din păcate, poate atinge paranormalul in cazul unui blestem, dacă cineva are ură pe altă persoană poate să-i distrugă instantaneu toată viața si in cazul ăsta cu neîmplinirea sexuală funcționează rapid si sigur

| RAY a răspuns (pentru lostlife):

Astea sunt basme

| Violleta2022 a răspuns:

1. Categoric nu! Daca-i si sarca si puturos, atunci sa-l punem la saramura, ca sa nu faca purici sau sa miroasa!

2. Categoric optiunea 2 - un baiat muncitor, decent, ingrijit chiar si virgin.

Vin totusi si intreb: tu ce hiba ai? Ai totusi 29 de ani, deci, ce-i inconvenient la tine? Esti violent? Ai un cuc mic? care-s partile atle negative?

| lostlife explică (pentru Violleta2022):

Mersi de alegere, referitor la mine privin-d integritatea fizică sunt complet normal, despre cuc nici prea mic, nici prea mare, la nivelul buricului când e maxim sa zic așa, scuze dacă era vorba de altceva, violent doar cu mine câteodată, mai înjur așa, ca părți negative am devenit puțin anxios, o fire mai retrasă probabil din lipsa educației de integrare socială care nu am primit-o de mic, alte părti negative nu există, am trecut prin încercările si loviturile vieții, am tot incercat să găsesc acul in carul cu fân dar nu a fost, pur si simplu nimic, parcă e un blestem, nu imi explic, nu stiu dacă mai e cineva asa ca mine complet normal, si tot mă strădui încontinuu că simt cum încep să mă afectez

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Ca să le ajut pe fete să răspundă.
Diferența esențială dintre cei doi este experiența sexuală precedentă, despre ea este întrebarea, de fapt.
Dacă relație se preconizează a fi de scurtă sau medie durată, experiența anterioară contează prea puțin și atunci diferențierea o face situația materială, preferința 2.
Dacă se preconizează o relație de lungă durată, de ce nu este de preferat 1. La o experiență mai bogată, el va fi tentat să continue, și va fi trișor. Deci tot doi.

| Emma30555 a răspuns:

Eu cred ca multe fete vor alege 1 pentru ca un tip cu experienta, are mai multa vrăjeală, tocmai ca are experienta știe sa între pe sub pielea unei fete, în plus fiind mai curajos mai tupeist va avea mai multe șanse, tipul timid are nevoie de o fata care sa facă ea primii pași, sa inverseze un pic rolurile. Nu înseamnă că tipul 2 de bărbat nu poate fi ales, desigur ca poate deoarece are potențial dar trebuie sa aibă un pic de curaj, măcar sa arate ca ii place de o fata

| lostlife explică (pentru Emma30555):

Într-adevăr așa este in ziua de azi, acum dacă aș găsi pe cineva după 10 ani de singurătate aș ști sigur ce am de făcut, ceea ce m-a doborît m-a făcut mai puternic, de curaj nu se mai pune vb*

| Goete a răspuns:

Pai virgin la 29 de ani... ceva pute aici

| lostlife explică (pentru Goete):

Da, miroase a raritate, vorba aia: încercân-d să scot apă din piatră seacă

| ForeverAlone97 a răspuns:

Orice fată are imunitate maximă la băieți timizi, cuminți, fără experiență. Până când nu se maturizează, n-ai ce discuta cu ele decât distracții și viață bună. Deși majoritatea fetelor spun că vor băieți cuminți și așa mai departe, ele de fapt își fac relații doar când urlă hormonii în ele, și nu mai gândesc cu capul, ci cu păsărica. Nu întreba niciodată, absolut niciodată pe o fată ce vrea. Fiindcă spune anumite lucruri, dar acționează total pe dos.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Degeaba daca esti timid,, fa un curs de vorbit in public, dictie, Te poate ajuta enorm.

| lostlife explică (pentru anonim_4396):

Așa e banii nu mai sunt o salvare, timid nu mai sunt acum, am fost, timiditatea mea s-a transformat în depresie, totodată am devenit mai puternic că am trecut prin multe

| GirlOnline81 a răspuns:

Nu exista o varianta de mijloc? As fi tentata sa aleg nr 2, dar sunt la vasta la care nu mai am rabdare sa invat pe cineva sa faca sex.

| Plato a răspuns (pentru GirlOnline81):

E tot ce trebuie sa faca? In aia consta relatia?

| GirlOnline81 a răspuns (pentru Plato):

N-am scris nicaieri asa ceva, iar daca am facut-o, te rog arata-mi si mie. Dar eu sunt acel gen de persoana care stie si accepta ca principalele motive pentru care o relatie se destrama sau nu dureaza sunt legate fie de partea financiara (neajunsuri sau de prea mult), fie de sex. Tu poti accepta asa ceva?

| Plato a răspuns (pentru GirlOnline81):

Eu prin "relatie" inteleg ceva mai mult decat "Vrei sa fii prietena mea? Da.". Prin relatie inteleg o conexiune, nu un accept. Relatia exista cu mult inainte de acel "Da.". Deci nu, nu pot sa accept ca o astfel de relatie poate fi destramata de motivele alea.
Insa, pot sa accept ca modernele contracte sociale numite inexplicabil "relatii" se pot destrama din cauzele alea. Dar nu as putea fi vreodata in asa ceva.
Banii si sexul nu pot concura cu iubirea adevarata, irefutabil. Atat timp cat omul acela reprezinta ceva pentru tine, e sufletul tau pereche, mi se pare ridicol sa conteze ca trebuie "sa-l inveti" sa faca sex. Consider ca e un caz in care e complet irelevanta aptitudinea aia. Simpla prezenta a unei astfel de persoane trebuie sa-ti para infinitul, fara a fi nevoie de o prestatie demna de Johnny Sins.

| GirlOnline81 a răspuns (pentru Plato):

Plato, iarta-mi indiscretia, iar initiatorului acestui topic faptul ca deviez de la subiect, esti casatorit?
PS: nu-i nicio suparare daca, din diverse motive, nu vrei sa raspunzi.

| lostlife explică (pentru Plato):

Mi-aș dori mult sa fie basme happy

| GirlOnline81 a răspuns:

Întrebarea era pentru Plato. De tine am înțeles ca nu ești căsătorit happy.

| 90210 a răspuns:

Clar 2. Problema e de ce ai ajuns la o varsta atat de inaintata virgin. Eu sunt fata si mi-au pierdut si eu virginitatea destul de tarziu as putea spune la 23 de ani cu prietenul meu. Eu am fost, ca sa zic asa, putin mai salbatica la liceu si nu sufeream pe nimeni si din moment ce stateam doar in casa pentru ca nu aveam cu cine sa ies am ajuns la varsta de 23 de ani virgina. Intr-adevar nu-mi pare rau pentru ca am avut timp sa ma ocup de invatat, de facultate, n-am avut drame in legatura cu relatiile pentru ca oricum n-am avut. Chiar sunt multumita cu alegerile mele, dar, intr-adevar dupa ce mi-am pierdut virginitatea mi-am dat seama ca aveam pretentii exagerat de mari in legatura cu baietii. Eu n-am mai avut alt prieten. Din cate am observat si la alte fete care la 25 de ani inca sunt virgine este ca au impresia ca sunt mai presus de restul lumii, ceea ce nu e adevarat, iar cand se duc la intalniri spun mereu ca baietii sunt numai dupa sex si nici nu-i mai baga in seama. Am o prietena care are 24 de ani si isi cauta de 3 ani prieten, dar n-a gasit nimic pentru ca se crede cea mai tare doar pentru ca e ea virgina ceea ce mi se pare stupid sincer...
Virginitatea pana la urma nu e un cadou. E o simpla alegere. Alegi sa faci sex sau nu, simplu. Este adevarat ca un baiat virgin al 28-29 de ani pare ciudat, dar crede-ma ca atata timp cat tu esti de treaba, faci o legatura cu persoana si sunteti atrasi fizic unul de celalalt nu o sa fie o problema faptul ca esti virgin. Atata timp cat nu te considere mai presus de ceilalti, n-ai o personalitate de 2 lei si esti un baiat la locul lui nu vad de ce vreunei fete ii va pasa daca esti virgin sau nu.

| 90210 a răspuns (pentru 90210):

Consideri*

| lostlife explică (pentru 90210):

Da, ca pretenții ce le-am avut au fost acestea tot timpul: in primul rând nu mă interesa aspectul fizic al femeii, nu conta dacă era săracă, nu conta cum se îmbrăca. Să mă cred mai presus ca alții chiar din contră ma simt extrem de înjosit datorită acestei rușini imense pe care o port zi de zi. Eu mi-am dorit cu toată ființa să imi încep viața sexuală cum e firesc ca oricare băiat, eu unulnu am vrut să imi păstrez această rușine care acum mi-a închis toate căile, niciodată nu m-am rugat la Dzeu in privința asta, nu doresc la nimeni sa se afle in pielea mea, ceea ce simt e catastrofal

| Issabelle6789 a răspuns:

Mai bine nr 2 decat nr 1.Eu asa as alege

| GrungyCacti a răspuns:

2 daca ma atrage fizic

| lostlife explică (pentru GrungyCacti):

Mersi de alegere!

| f2ff2fl12f a răspuns:

Pune-ți ție întrebarea asta, tu ce ai alege dacă ai fi fata? Eu 2 cu siguranță.