| Patrăţel a întrebat:

happy O sa incerc sa fiu cat mai clara: In timp ce era cu mine,el mai era cu altcineva, pe motiv ca intre noi era monoton.In fine, ne-am impacat.Acum problema este la mine,a aparut un alt baiat,cu care vorbesc din perioada in care eu si actualul meu prieten eram certati,sau despartiti,pentru care nu simt mai nimic, decat prietenie.Ne apropiem de o relatie, iar eu n-am facut nimic sa stopez asta.Practic,as accepta.Fac asta doar pentru ca vreau sa simt si eu cum e.
Da,stiu, acum par atat de imatura si snoaba.Adevarul este ca eu nu sunt genul de fata care sa faca asa ceva.Chiar daca relatia noastra nu e oficiala,eu ma declar "luata", si nu primesc avansuri.Mda,probabil acel baiat va suferi iar eu stiu prea bine ca n-o sa pot sa renunt la actualul pentru ca il iubesc prea mult. Imi e frica ca o sa-l pierd doar din orgoliul meu prostesc.
Nu stiu ce sa fac, orice sfat mi-ar fi de folos.Multumesc. :-\

7 răspunsuri:
| Zenithf a răspuns:

Tu ai zis singura: esti luata, si cu asta basta. Nu te razbuna pe prietenul tau, facand pe alt baiat sa sufere din aceasta pricina. Nu stii daca nu vei ajunge mai tarziu sa regreti asta.

| mona a răspuns:

Ramaii cu actualul daca il iubesti

| stark47 a răspuns:

Uite,faptul ca s-a despartit de tine ca e monoton=cancer in relatia voastra! niciodata nu vei fi OK, mereu te vei gandi ca te va lasa iar! ideea e ca daca tu tii la acest nou baiat, cred ca ar merita incercat! sa stai cu cinve care te a parasit doar pentru ca nu erai distractiva, nu e sanatos!

| zeulzamolxe666 a răspuns:

O sa fiu cat mai clar! pari imatura si snoaba!

| detty24 a răspuns:

Stii ce? Daca el a fost prost sa te dea pentru o,, alta,, care poate pe moment i s-a parut mai interesanta atunci cu atat ramane. Daca te-ai indragostit de tipul nou nu il pierde din cauza anuia care nici macar nu te stie aprecia odata e monoton lang atine odata te vrea langa el. Nu esti tu jucaria nimanui. E timpul sa te joci tu acum cu el. Dar nu e nevoie sa te certi cu el explica-i frumos ca nu mai simti nimic pentru el, ca perioada de dragoste a trecut si ca vrei sa-ti refaci viata langa alt baiat. Iar el ar trebui sa te inteleaga... *-*

| beebyy a răspuns:

Daca e si un al doilea baiat, inseamna ca primul nu e destul de bun, eu zic sa incerci, trebuie sa faci ce simti.Plus ca si el a facut asta, si daca a facut-o inseamna ca nu te merita, deci...treci la urmatorul!