| Emmeii a întrebat:

O să sune copilăresc, însă am 18 ani, o relație stabilă și încă sunt virgină deoarece îmi este oarecum "frică" de actul sexual, de durere și de poveștile auzite (cum că penisul poate rămâne în vaginul fetei, ea fiind nepregătită or so). Niște sfaturi, să pot trece peste această "frică"?

10 răspunsuri:
| whatevernvm a răspuns:

Legenda spune ca penisul ramas in vagin iti va iesi pe gura dupa 9 ani de ghinion

| corbulalbrosu a răspuns:

Cea mai completa si benefica experienta "presexuala" o poti dobandi prin intretinerea asa numitului sex surogat si anume prin petting. Petting-ul reprezinta totalitatea sarutarilor, atingerilor, mangaierilor si mijloacelor de excitatiilor executate si extinse pe suprafata intregului corp in vederea excitarii punctelor/zonelor erogene a partenerului. In acest caz, totul este permis, adica atat cunilitia cat si sexul oral, iar masturbarea intravaginala este chiar recomandata in vederea pregaririi si largirii vaginului pentru penetrare, insa este interzis cu desavarsire sexul real/penetrarea vaginala. Se considera ca petting-ul reprezinta totalitatea jocurilor erotice si sexuale care pot fi practicate de 2 persoane inca virgine (cel putin fata) si din acest motiv este cea mai tandra, frumoasa si pasionala activitate in care poti sa incerci orice iti face placere cu conditia sa reusesti sa respecti regula de baza, de a nu depasi limita obligatorie impusa; "totul este permis, cu exceptia penetrarii", dar cu toate acestea apare si se produce placerea si satisfactia sexuala reciproca finala, concretizata prin orgasm si ejaculare. Altfel spus, petting-ul se doreste a fi alternativa la actul intim pentru tinerii virgini, o alternativa de "sex surogat" pentru cei ce vor sa-si pastreze virginitatea (inca o perioada!). Practicarea pettingului va avea darul de a va pregati psihic, mental dar mai ales emotiv pentru un prim contact sexual real cu adevarat reusit. Succes si satisfactii in cazul in care il ve-ti practica!

| mihai69 a răspuns:

Povești urbane... Auzi! penis rămas în vaginul fetei! Da' ce? e șopârlă să-i pice „coada"?!?
rolling on the floor
Mă rog... Teama e justificată, dar nu și cu un temei solid. E timpul să lași femeia din tine să iasă la suprafață; evident, dacă simți asta cu adevărat.
O metodă bună pentru a ușura acest proces ar fi să începi să îți cunoști sexualitatea, mai întâi prin masturbație, apoi făcând peting.
Pasul următor va fi ulterior mult mai ușor de făcut.

| seth2016 a răspuns:

Penisul captiv este un mit urban. Dar traim in Romania si miturile urbane sunt adevaruri.

Frica ta e justificata. Poti fi primul caz din istoria omenirii si in mod sigur vei ajunge pe prima pagina a ziarelor. Cand vei chema SMURDU' o sa dea si la televizor laughing.

Succes!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Durerile la ciclu sunt mai puternice decat cele ale dezvirginarii.
grow some effin balls.

Răspuns utilizator avertizat
| LoveMeBabyasdfg a răspuns:

Nu trebuie sa iti fie frica.Nu stiu daca ajuta, dar iti spun ca o relatie in care partenerii intretin relatii sexuale e mult mai stabila.O sa va intelegeti mult mai bine si o sa fiti multi mai deschisi unul fata de celalalt.O sa se creeze o legatura speciala intre voi, crede-ma.

| Mb_Cristi_2001 a răspuns:

Oral ai incercat?