| QueenOfWeed a întrebat:

O sa sune foarte dubios, ciudat sau poate chiar scârbos pentru unii dintre voi, am sa va spun cel mai mare secret al meu. Anul trecut, fix cu o zi înainte de ziua mea am fost părăsită de tipul la care pusesem cel mai mult suflet in relatie la momentul respectiv, a fost o despărțire urâtă si deprimantă dar nu intru in prea multe detalii pe acest subiect pentru că am luat-o de la capăt. In perioada aceea eram foarte sensibilă, fragilă, îmi era frică să nu ma sparg, având în vedere că era vacanta de vara, toți prietenii mei erau plecați, cu părinții eram certată si am fugit de acasă dupa un scandal monstru si m-am refugiat la bunica. De ziua mea am primit super multe semne ca o sa se întâmple ceva măreț... am crezut ca ma voi împăca cu fostul dar degeaba. Următoarea zi am fost la sora bunicii mele, ea având doi fii, verii primari ai mamei, fiul cel mic, care are 34 de ani, tocmai își vândute casa si a loat o sumă destul de frumoasa pe ea, soția lui era in Anglia, el rămânând aici cu băiețelul lor pentru ultimele pregătiri de plecare. Cand m-am intalnit cu el i-am zis de perioada nefericită din viata mea si m-a întrebat dacă vreau sa fiu bona baietelului, am acceptat pentru ca mi se oferise ocazia de a face bani, de a avea si de cheltuială zilnic pe lângă sumă stabilita si pur si simplu am zis ca trebuie sa fac asta. Nici mult nu a trecut ca s-a facut noapte, dupa ce am stat cu mai mulți prieteni de ai lui pe terasa, am văzut un film, am fumat iarbă, distractie de vara, la care nu este normal ca o fata de vârsta mea sa participe dar eram obișnuită si știam că nu am motive sa ma tem. Cand s-a spart petrecerea el a venit la mine cu un tricou de-al lui pentru ca nu aveam haine de schimb, dupa ce m-am îmbrăcat mi-a zis ca arat sexy, mi-a zis sa ma conducă în cameră sa vad unde o sa dorm si spre surprinderea mea s-a așezat cu mine in pat. Ce va imaginati e corect, ne-am mângâiat, sărutat și am avut o noapte perfectă. La început a fost clar pentru amândoi ca este doar o aventură de-o vara, el are sotie, copil. Dupa o saptamana eram la Bran cu el si cel mic, acolo pot spune ca a fost locul unde ne-am îndrăgostit si ne-am facut promisiuni si planuri de viitor. Ideea era ca eu sa stau intr-o garsonieră închiriată, ai mei sa stie ca lucrez si el sa vine din 6 in 6 luni din Anglia la mine. Cand a plecat din țară am fost distrusă pentru ca știam că el acolo are o familie, eu eram singura si efectiv ma simteam părăsită. Surpriza a venit cand dupa o saptamana s-a întors în România pentru că s-a despărțit de soția lui pentru mine.
Deci da, sunt impreuna cu unchiul meu si sunt foarte fericita!
Poate multi o sa ziceți că sunt cu el pentru bani, dar bani nu mai are, toți banii pe care îi mai avea a facut o casa pentru noi.
In mod sigur este dragoste adevarata pentru ca am ajuns aici, dupa un an in care nu ne-am batut joc unul de altul, nu m-a bătut nici macar odata, fapt cu care sunt obișnuită din partea părinților și a fostului iubit.
V-am povestit atât de mult ca să înțelegeți că eu chiar am o viata minunata lângă acest bărbat cu 18 ani mai mare ca mine, vrem să ne căsatorim, suntem rude de gradul 3 si chiar si asa dacă in Romania nu este posibil o facem intr-o tara unde nu ne știe nimeni, deci ideea si perceptia mea despre relatie nu se schimba vizavi de criticile voastre.
Mai am un an până fac 18 ani, până atunci eu trebuie să mă feresc cu mare grijă de familie.
Intrebarea mea este, având în vedere că eu am 17 ani si o persoana poate alege cu cine vrea sa faca sex de la 16 ani sunt sigura ca nu poate fi băgat la pedofilie, dar cu incestul nu stiu cum sta treaba, incest+minora... Adică dacă eu dau o declarație sa zicem, ca el nu m-a obligat să fac nimic si totul a fost alegerea mea există riscuri?

Răspuns Câştigător
| Lussyyy a răspuns:

Buna,mi se pare o poveste interesantă parca ar fi creată de tine, nu asculta de vorbele lumii ca tu trăiește cu el nu cu lumea si dragostea nu are vârsta, de la vârsta de 15ani nu mai este caz de pedofilie, iar daca întreținuți relații sexuale si spui in declarație ca ai fost de acord nu va fi nici o problema.

13 răspunsuri:
| RyanGeorge a răspuns:

Ok dragoste adevărată, ce sa zic va doresc multa fericire, eu atât am de zis :
Tu 17 ani el 34
Tu 27 ani el 44
Tu 37 ani el 54 deja aici nu o să îi mai meargă cocoșelul happy

| ania a răspuns:

Nu legătura de rudenie e problema, dacă el e vărul primar al mamei ești rudă de gradul 5 nu de gradul 3 ci faptul că ai acceptat să faci sex cu un bărbat căsătorit cu altcineva. E clar că pentru el căsătoria nu înseamnă mare lucru.Și tu dacă te căsătorești cu el. peste un timp se poate simți foarte atras de altcineva și să fie în continuare fidel senimentelor de moment și să te lase. Uită-te la scandalul cu Crsti Borcea.Calci pe un teren nesigur, Dumnezeu nu binecuvântă încălcarea promisiunilor nici lăcomia de a lua ce aparține alteia.

| mihai69 a răspuns:

Da, riscul rămâne același.
Dar „statul" nu se sesizează din oficiu în astfel de cazuri decât extrem de rar, în general dacă produc scandal public. Altfel, dacă nu există nicio plângere din partea celor implicați - nu se bagă.
Cam nașpa situația.
O ieșire din ea ar fi ca tu să fii înfiată cu drepturi depline de către cineva din afara familiei actuale.

| DemonulBendy a răspuns (pentru mihai69):

Actul sezual dintre o minoră de 11 ani și un băiat de 18 este interzis și protejat prin lege, fata respectiva trebuie să aibă maxim 13 sau 14 ani pentru a putea face aceste lucruri și situația să fie legală

| mihai69 a răspuns (pentru DemonulBendy):

Și te treziși tu la 6 ani după ce a fost pusă întrebarea să îmi dai replica asta care nici măcar nu are vreo legătură cu subiectul.
Bravo!

| Ara997 a răspuns:

Deci tu, fatuca de 17 ani ai stricat o casa. buuun.
nicio secunda nu te-ai gandit ce a simtit femeia lui, mama copilului, nici ce rusine ai abatut asupra familiei tale, nici ca el te-a mirosit decut te-a vazut ca esti "disponibila" nici de rusinea bunicilor. ca or sa treaca in curand la cei drepti, scuipand in san si blesemand, nicio jena fata draga n-ai.
sa recapitulam :
majora nu esti, mila nu ai, rusine nici atat, de alte "valori" nici nu poate fi vorba, frica de cel de cel de sus etc.
de pedofilie te temi. sa nu fie acuzat si sa ramai cu ochii in soare. adica tot la fundul tau te gandesti.
da eu iti dau o tema : gandeste-te cam ce -o sa fie la gura ta cand peste maxim 1o ani, o fusta din asta nelinistita o sa ti-l umfle... ca nimic nu ramane neplatit pe lumea asta. pe lumea aialalta platim doar dobinda.

| lilith16 a răspuns:

Frate, nu inteleg ce te-a mâncat sa te duci cu unu însurat şi cu copil şi sa iti ardă de fost futai la vârsta asta, normal ca nu e bine, gandesc gandeste-te ca soţia lui se simte cum te simteai tu când te-ai despărţit de fostul tau, nu e bine, ăla ţi-ar putea fi tată... Alegerea ta, cred ca esti fericita ca ai distrus o familie, BRAVO ţi-ai îndeplinit Rostul de curva, te felicit

Răspuns utilizator avertizat
| QueenOfWeed explică (pentru lilith16):

Chiar nu ma deranjează comentariul tau. Hai s-o luam cu chestiile generale, cuvântul asta de "curva", noi, societatea il folosim foarte usor pentru orice femei care face lucruri sa le zic neobișnuite. Acest termen de "curva" a fost atribuit femeilor care-și vand trupul contracost.
Eu, spre deosebire de o curva nu am cerut nimic in schimb pentru sex, am facut-o si inca o fac din plăcere cu el, doar cu el, pentru că eu nu mi-am înșelat niciodată partenerii.
Si nu, nu am distrus nici-o familie, relația lui cu fosta soție era oribilă din cate mi-a povestit el. In 15 ani de relație ei nu am dormit impreuna de cand erau la inceput, sexul era rar si cu porția. Nu stiu cum s-o definesc pe această femeie dar ea era cu el doar pentru avantaje, nu a muncit niciodată în viața ei (eu am 17 ani si muncesc de 2 ani, chiar dacă nu castig mult o fac din plăcere, animație la petreceri pentru copii). El niciodată nu era acasa pentru ca daca se întâlnea se certau si asta nu i-ar fi facut bine copilului. Cand s-au despărțit ea era foarte fericita si a inceput sa iasa la fel si fel de întâlniri. Copilul, o duce foarte bine, își vede tatăl lunar, are tot ce și-ar putea dori, chiar la sfârșitul acestei luni pleaca in America impreuna cu mama lui, excursie plătită de el.
Deci, eu chiar nu am distrus nici-o familie, pentru că toată lumea este fericita.
Si sa stii ca nu mi-am îndeplinit nici-un rost de curva pentru ca nu asta e rostul meu in viata, rostul meu este sa devin arhitect. Te pup si chiar mi-ar face plăcere să mai conversez cu tine.

| lilith16 a răspuns (pentru QueenOfWeed):

Faza e ca o femeie de genul s-a băgat în familia mea. Scuze cred ca fost o criza de nervi.

| lilith16 a răspuns (pentru QueenOfWeed):

Eu ţi-am spus părerea mea, daca tu zici ca nu ai nici o vină de ce ai mai postat asta. Eu nu cred ca te-am jignit, dar cred ca iti dai seama de gravitatea situaţiei sa te culci cu unchiul tău.
E rău, foarte rău...şi nu mai fi asa credulă, asa făcea şi "tatăl meu " cu amanta lui... Nu-i mai crede. Bărbaţii sunt naiba. Asta e părerea mea si nu o voi schimba, e rău, foarte rău

| Ara997 a răspuns (pentru QueenOfWeed):

Daca citeam postul la timp ("animatoare de petreceri de la 15 ani". si "parteneri") nu te mai luam cu chestii fine.
asa ca imi cer public scuze.

| daddyissues a răspuns:

Gestul tau a fost unul perfect, tine-te tare, vor exista tot felul de critici. Sfatul meu este ca de fiecare data cand ai ocazia. ofera-i cele mai minunate clipe, la final inghite, il vei avea langa tine toata viata