| flory_3240 a întrebat:

parca simt nevoia sa vorbesc cu cineva si sa ma ajute, stiu ca gresesc dar nu pot sa imi indrept greselile, sunt prea sensibila si nu pot sa merg mai departe.Sunt cu un baiat de 3 ani, la inceput era totul perfect.de un timp face ce vrea.nu il intereseaza ce cred, sau cum ma simt.imi spune sa imi caut altu daca nu imi convine cum se poarta cu mine.nu stiu ce sa fac.as vrea si sa-l uit si sa merg mai departe. dar as vrea sa fac si sa fie bine, il iubesc foarte mult si nu as vrea sa ne despartim. vreau sa fiu mai pasiva, mai indiferenta si sa nu ma gandesc atata la el.ma ajuta cineva si pe mine? si recunosc ca il sun cam des. dar nu imi reproseaza, dar vreau eu sa vada ca m-am schimbat si ca nu-i mai dau atata importanta.sa fiu mai rece.astept sfaturile voastre.multumesckiss

6 răspunsuri:
| monyk a răspuns:

Buna,pai daca vrei sa fi mai indiferenta cu el, incearca sa ai vointa si sa nu cedezi.Suna-l mai rar sau deloc,sa te mai sune si el,incearca sa iesi cu prietene,sa faci diferite activitati si fara el, sa vada ca poti si fara el, invata sa spui nu uneori.Nu trebuie sa te schimbi radical fata de el,dar din moment ce el nu il intereseaza de tine si face numai ce vrea,ar trebui sa te impui.
El iti spune sa iti cauti pe altul daca nu iti convine, pai ia spune-i ca chiar asa ai sa faci daca nu se schimba, ca doar nu e el singurul de pe pamant.Eram si eu in situatia ta, dar m-am chinuit sa fiu tare si am reusit.Inainte eu imi sunam prietenul toata ziua,el nu prea,facea numa ce vroia si nu asculta de mine,stia ca il iubesc si profita.Dar mi-am luat inima in dinti si am incercat sa fiu mai indiferenta sa nu il mai sun,si ce crezi? El a observat schimbarea mea si de multe ori tot imi zice ca de ce inainte il sunam des si acum deloc si el ma suna foarte des acum,el una sincer nu il sun mai deloc, si e mai bine asa sa vada ca poti si fara el, cand o persoana vede ca il/o iubesti isi ia lumea in cap.prietenul tau spune ca daca nu iti convine sa cauti pe altul,zice asa ca stie ca il iubesti si nu o vei face,dar daca chiar s-ar intampla i-ar parea rau pentru vorbele sale.
Gandeste-te ca lumea nu sta doar in el oricat l-ai iubi de mult.
Nu ii da importanta,pur si simplu,demonstreaza-i ca, comportamentul lui te face sa te indepartezi de el si daca nu se schimba, nu are rost sa mai continui relatia.

| mgtow a răspuns:

Pai ca sa fii mai indiferenta faci si tu exact cum el face cu tine il bagi mai putin in seama il usni mai rar si asa o sa fiti chit pe chit.

| blaxy a răspuns:

Flory eu sunt de acord cu monyk...e foarte drept ce a spus.si eu am patit asa.il sunam mult.il intrebam pe unde e.cu cine.si mia ziso.si de atunci m-am schimbat.nul sun doar daca este ceva foarte important.si ce crezi? ma suna el cand vrea sa vada ce fac si cum la mine.si sa ma mai intrebe cite ceva.fii si tu mai indiferenta

| Deyu_4766 a răspuns:

Tu il iubesti se vede.El sa "plictisit" de tine ( nu te supara), incearca sa ii atragi atentia cumva intr-un fel sau altul ca daca te-a iubit nu te lasawinking sau o alta metoda incearca sa ii faci ochi frumosi altuia de fata cu el sigur va reactiona "masculu'" din elwinking crede-ma eu asa am patitwinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Trebuie sa constientizezi ca o dragoste din asta ca a ta devine obsesiva si sufoca relatia de dreaku o ia.Ia-te si tu cu alte probleme nu face din asta singura ta problema.

| dianai07 a răspuns:

Si eu sunt sensibila si plang foarte mult cand ma despart de cineva dar cel mai bine pentru tine este sa uiti de el incepand sa faci ce iti place, si poate te ajuta si o prietena nu mai fii inchisa eu cred ca tu esti tanara si ai toata iata inainte daca te desparti de el nu este un pacat ca daca ai face-o ai face-o pentru ca asa esti tu cum si el s-a schimbat asa trebuie sa te schimbi si tu! eu zic sa fii deschisa si sa ai o discutie cu el si daca iti vine sa plangi descarcate acasa ca sa vada si el ca tie iti ieste mai bine fara el.

Sper ca te-am ajutat happy