| CristianaMaria a întrebat:

Partea sexuala este un dezastru în cuplul meu. Sunt cu băiatul respectiv de un an și cred ca am făcut sex de 14 ori în total în tot anul. Nu simt nimic, nu simt plăcere, nu ma excita, lui ii moare daca suntem într-o poziție în care nu simte etc. In afara de acest dezastru, omul asta tine enorm la mine și e un băiat mega bun, sufletist și drăguț.Imi accepta absolut orice, nu ne-am certat o singura data în atâta timp și se mulțumește cu ce ii ofer chiar dacă el suferă sau ar vrea mai mult. Întrebarea mea este dacă merita sa rămân la o viata sexuala de rahat pentru a nu îl pierde pe el ca și om? Și ma gândeam sa încerc și fără prezervativ...noi nu am facut niciodată fără. Oare asta ar putea schimba ceva? Deși precizez ca în trecut, făcând cu alt băiat (tot cu prezervativ) a fost genial, mi-a plăcut mult mai mult și am simțit chestii pe care cu actualul nu le pot simți. Efectiv zburam cu celalalt de placere.

Răspuns Apreciat de Editori
| FruttiFresh300 a răspuns:

Încercati si fără prezervativ, puneți și voi de un preludiu mai lung, mai siropos sau mai dur, nu știu. Discutați despre fetișuri, despre ce v-ar plăcea sa faceți sau sa va fie făcut, uitați-vă la filme porno, poate va stimulează cumva și vă ajută să porniți.
Părerea mea este că voi nu va cunoașteți din punct de vedere sexual, iar chestia asta e esențială ca să meargă sexul într-o relație. Dacă tu nu ii spui lui ca nu te simți bine, poate nici el nu o spune ca să nu te simți prost.
Dați cărțile pe față, stați de vorba despre asta fără ascunzișuri și încercați tot ce vă trece prin minte chiar dacă vi se par lucruri tâmpite, pentru că e posibil să vă placă amândurora.
Merită să lucrezi la relația sexuală dacă tu consideri că e omul pe care tu ți-l dorești, dacă nu, pleacă.

8 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu schimba situatia cu nimic, prezervativul ala.
Baiatul are probabul cucul foarte mic si-i incapabil sa produca senzatii placute si sa excite, peretii vaginului. probabil ca nu-i capabil nici sa inteleaga ca nu-i tocmai dotat sa satsfaca sexual o fata si ar trebui sa apeleze si la alte tehnici.
Totul se rezolva prin COMUNICARE~!
Nu aruncam barbatul la gunoi, daca nu-i experimentat in ceva, il educam si discutam cu el. Comunicarea este cheia!

| CristianaMaria explică (pentru Violleta2022):

A mai avut contact sexual cu încă 9 fete înaintea mea și are pensul foarte mare. Mereu e horror la început pentru ca primele minute tr sa stam mereu în aceeași poziție doar ca să poată întra. Eu când întra, nu îl simt. Parca nu as face nimic. Celalalt avea pensul ceva mai mic dar era o senzație mult mai faina simțeam plăcere din prima secunda când intra

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Spre nevoile vieții natura ne îndrumă cu voluptate și plăcere. Prezervativul poate fi una din cauze. Tehnica sexuală deficitară a partenerului, alta. Dacă vă iubiți unul pe altul totuși, un consult la sexolog, dacă acesta este profesionist și cu abordare decentă și delicată a situațiile ar putea ameliora situația. Și fără prezervativ și multă înțelegere reciprocă.

| Sofer a răspuns:

Ce diferenta e de la fostul fata de actualul si dimensiunea penisului?

| CristianaMaria explică (pentru Sofer):

Fostul avea pensul mai mic și simțeam o placere imensa din prima secunda când ma penetra. Cu actualul ne chinuim 5 minute doar sa poată intra și când intra complet, nu simt nimic. Nu îmi explic, nu se simte absolut nimic. Parca nu am face sex,

| CristianaMaria explică (pentru Sofer):

Fostul cu care ma simțeam grozav avea penisul mai mic

| corbulalbrosu a răspuns (pentru CristianaMaria):

în 20 Noiembrie 2019 | Allexandra07 explică (pentru ShelbyGT) :
,, Fostul avea penisul mai mic și simțeam o placere imensa din prima secunda când ma penetra. Cu actualul ne chinuim 5 minute doar sa poată intra și când intra complet, nu simt nimic. Nu îmi explic, nu se simte absolut nimic. Parca nu am face sex,.""

Medicul Dr. Nicole Prause si echipa ei de cercetare au organizat si efectuat un experiment-studiu prin care s-a incercat sa fie stabilit care este marimea ideala a penisului agreat de femei. La studiul -experiment au participat 75 de femei de diferite varste, care au fost rugate sa aleaga dintr-un cos doua penisuri artificiale care fie de lungime si grosimea pe care ele considera ca ar fi potrivite si ar dori sa-l aiba partenerul lor de sex. Li s-a cerut sa aleaga un penis numai pentru un sex de tipul ''one night stand'' si un al 2-lea penis pe care ele il considera ca ar fi ideal sa-l aiba barbatul cu care sa aiba o relatie de lunga durata.
Concluzia exprimata de medicul Dr. N.Prause a fost urmatoarea :
În urma acestui studiu, se pare că femeile preferă în medie un penis de 16-17 cm lungime și aproximativ 12 cm circumferință. Interesant este că cele mai mari penisuri au fost alese pentru un one night stand.
„Un penis mare are riscul de a cauza durere în timpul sexului. Totuși, femeile își asumă acest risc însa numai in cazul unui one night stand.", spune Dr.Prause.
https://unica.md/......-femeilor/
Multa sanatate!

| Goete a răspuns:

Puteti incerca aventuri in trei sau cu alte perechiwinking

| Crackman a răspuns:

Incercati fara.
Daca este vb ca nu iti place, ii zici ce cum sa dea sa faca si dupa mai vino si tu cu cate o jucarie, ceva bdsm. Depinde ce il excita si pe el.

| Paul754880338 a răspuns:

Ce usor pare a fi sa dam vina pe... x, y, z... prezervativ, partener fara skill! Cel ce cauta scuze si le si gaseste se exclude, evident, pe sine din lista vinovatilor si a motivelor.

Răspuns utilizator avertizat
| OctavianSps a răspuns:

Decat sa ajungi sa il inseli mai tarziu, mai bine ii spui de acum ca vreti sa va separati si va suferi mult mai putin. Eu inteleg si e de apreciat ca ne-ai spus si lucruri legate de caracterul lui dar viata sexuala imprima afectiune maxima si fara ea nu este decat o fericire aparenta si determinata.