| yo_6138 a întrebat:

pe 1 mai mi-am inceput viata sexuala si mi-a intarziat ciclu fata de lunile dinainte cu 3 zile(mi-am venit pe 21). luna aceasta am facut iar dragoste si mi-am intarziat ciclu iar. oare dc?(nu s-a intamplat nimic.adica nu s-a spart prezervativu sau alte chestii)HELP! sunt stresatasad

1 răspuns:
| I'mPerfect(a)! a răspuns:

Ciclul tau se regleaza dupa inceperea vietii sexuale.
Oricum, iti poti face un consult ginecologic de secretie si sa fii sigura ca nu e de alta natura intarzierea asta.

Totusi, parerea mea e sa nu mai fii stresata atata timp cat te protejezi corect.