| Notty a întrebat:

Pe 17 iunie mi s-au terminat menstruația, iar pe 18 am întreținut relații sexuale cu prezervativ, însă acesta a rămas în mine la sfârșitul actului, însă l-am scos imediat. Vreau să știu dacă e posibil sa fi patruns sperma in vagin și să fi rămas însărcinată, fiind și în perioada infertila. Am calculat ultimele perioade ale ovulatiei, dar sunt neregulate: 30, 27, 24, 30 zile. Si aș vrea să știu și daca pot face un test de sarcina undeva pe la sfârșitul lunii, sa nu mai așteptat următoarea menstruație. Mulțumesc anticipat!

7 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu, imediat dupa menstruatie, este o perioada fertila, deci, nu ai sanse de sarcina.
Totusi, faptul ca prezervativul a ramas in vaginul tau imi spune calr ca baiatul foloseste prezrevartive foarte mari pentru cuculetul lui, de aceea si cad!
Daca vrei sa nu ramai insarcinata pe viitor, spune-i baiatului sa cumpere 2 masuri mai mici de prezervativ, sa lase rusinea la o parte cand cumpara, si sa ceara masuri mici, ca altfel risti sa o pui de-o sarcina!

| Notty explică (pentru Violleta2022):

De fapt a fost din cauză că nu a fost bine pus, de abia intra...și probabil și din cauză că sunt cam strâmtă.

| Emilian65 a răspuns:

Nu iti face probleme, nu poti fi gravida.

| teo530 a răspuns:

Posibil

| Negoiu a răspuns:

Şansele de sarcină sunt practic nule.
Cinci zile „după" am făcut asta ani de zile.
Nu dau sfaturi, tu decizi!

| gardianuf a răspuns:

Este teoretic o mica sansa, mai bine este sa fii preventiva.

| AlexLK a răspuns:

Eu zic sa mai astepti cateva zile si sa faci un test totusi(e 10 ron la farmacie, nu strica).ps...ia 2 sa fii sigura laughing.Si ca sfat...tovarasul sa foloseasca o marime mai mica ca pe data viitoare sa nu mai ramana agatat happy