| Fox012465 a întrebat:

pe 23 martie am facut un avort prin chiuretaj, iar acum din lipsa menstruatiei am ajuns iar la medicul meu care mi-a spus ca am un chist la ovarul drept(mic) si ca e posibil sa am uterul lipit. Intrebarile mele sunt:
- ce pret are o interventie pentru aceasta problema?
-care pot fi complicatiile?
-in ce consta interventia?
Multumesc.

Răspuns Câştigător
| Kira5854 a răspuns:

Nu stii ce situatie are fata. poate nu ii permite situatia materiala momentan sa tina un copil, poate inca studiaza... poate nu are destula sustinere, poate a vrut sa foloseasca o metoda de contraceptie care nu a functionat asa cum trebuia, nu stii ce situatie arewinking

12 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Te a mincat in fund sa faci avort, acum rabdă.

| Kira5854 a răspuns (pentru CristiDinBucuresti):

Da, ii dadeai tu bani sa aiba o copilarie decenta?

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru Kira5854):

Ce am eu cu ea? de ce sa i dau eu? E cumva rudă cu mine? Sau am *** eu? Ce rationament de ai.

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru CristiDinBucuresti):

Rationament de rahat ai tu kira 5854

| SG1995 a răspuns (pentru Kira5854):

Dude, cred că se găsesc alternative, numai voință trebuie.

| Kira5854 a răspuns (pentru SG1995):

Din nou, nu avem noi de unde sa stim ce situatie are. Poate fata respectiva traieste intr-un mediu in care nu poate creste un copil, poate momentan nu are bani sa se intretina pe ea, dar un al doilea suflet, eu zic ca toate trebuie sa vina la timpul lor si daca a decis asta, e strict alegerea ei, ca doar nu s-a gandit : "ehee ce zi frumoasa.ce ar fi sa raman insarcinata si sa fac un avort?"

| SG1995 a răspuns (pentru Kira5854):

Cum am zis asta nu e o justificare, există soluți, chiar dacă ce-a mai simplă e avortul.

| Fox012465 explică (pentru SG1995):

Crezi ca nu am cautat solutii? Eu cu iubitul meu momentan nu suntem mutati impreuna, el abia si-a gasit un job care momentan nu e stabil, iar eu am 19 ani, parintii nu ne ajuta oricum cu nimic si suntem pe cont propriu. Daca exista o portita, crede-ma ca era binevenit.

| SG1995 a răspuns (pentru Fox012465):

Hm ai încercat să cauți o asociație ceva?

| Fox012465 explică (pentru SG1995):

Nu am avut o posibilitate de a tine sarcina macar, pe langa faptul ca ai mei m-ar fi dat clar afara, am si ceva probleme de sanatate care nu m-ar fi ajutat sa o tin, decat in momentul in care aveam destul de multi bani cat sa consult un medic specialist bun, etc...
Daca reuseam sa ma mut cu prietenul meu, nici macar nu se punea in discutie un avort. MAi ales ca exista riscul sa nu mai pot face altul dupa asta si nu vrei sa stii cat de dureros a fost, in ambele sensuri.

| SG1995 a răspuns (pentru Fox012465):

Nu pot să-ți ce să faci, e alegerea ta, dar îți recomand să mergi la un psiholog bun deoarece se va lăsa cu traume emoționale.

| Fox012465 explică (pentru SG1995):

Primele zile au fost destul de nasoale, eu fiind deja o fire foarte emotiva, m-a ajutat foarte mult o tipa care a trecut prin acelasi lucru si m-a ascultat foarte mult, dar si iubitul meu. O sa am mai mare grija la protectie pentru ca urmatorul va fi extrem de asteptat si nu as maiputea trece vreodata prin asa ceva.

| Kira5854 a răspuns (pentru Kira5854):

Nu stii ce situatie are fata. poate nu ii permite situatia materiala momentan sa tina un copil, poate inca studiaza... poate nu are destula sustinere, poate a vrut sa foloseasca o metoda de contraceptie care nu a functionat asa cum trebuia, nu stii ce situatie arewinking