| Cocossparangeta a întrebat:

Bună, pe data de 23 ianuarie am întreținut relații intime neprotejat, după 4 ore am luat prima pastiluțe de postinor 2 și a 2 la 12 ore, după 12 zile mi-a venit menstruația, adică pe 3 februarie, și m-a ținut 3 zile, după mi-a venit pe 28 februarie, și m-a ținut 6 zile, pe 9 martie, adică la 6 saptamani i 4 zile de la contactul sexual neprotejat, am fost la ginecolog și mi-a zis ca uterul este gol, trompele sunt goale și să-mi aștept menstruația, pe 27 martie mi-a venit menstruația și m-a ținut 5 zile au fost abundente primele 4 ultima a fost puțin, după 11 săptămâni de la contactul sexual neprotejat mi-am făcut un test de sarcina și a ieșit negativ, se mai pune problema de sarcina!? Pe o hârtie mi-a scris genital normal ce înseamnă? Va rog să-mi spuneți dacă mai am de ce sa ma stresez?

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Este evident ca nu poti fii insarcianta, odata ce ai luat pastila postinor si au trecut de atunci 11 saptamani.
Testul de sarcina a confirma de altfel ca nu esti.
Ce te mai streseaza acum?
Fiindca nu vad nici un motive de stres, atata veme cat sex nu mai exista. iar pe viitor, folosirea prezervativului este o solutie demna de luat in seama, ca nu are efecte negative, de nici un fel.

4 răspunsuri:
| Eibogu a răspuns:

Calmează-te,șansele sunt foarte mici de a fi însărcinată, dar cel mai bine ca să nu ai altă dată asa probleme întrețineți relații sexuale protejate
Succese))

| Cocossparangeta explică (pentru Eibogu):

Cum Dumnezeu sa fiu gravidă dacă la 11 săptămâni mi-am făcut test de sarcina și a ieșit negativ, mi-a venit menstruația de 3 ori de la contactul sexual

| Eibogu a răspuns (pentru Cocossparangeta):

Draga eu am scris,, sansele sunt foarte mici"

| Eibogu a răspuns (pentru Cocossparangeta):

Calmeazăte nu ești însărcinată