| AlexaAlexys a întrebat:

Bună! Pentru femeile care sunt mămici sau încă însărcinate! Voi ati avut aceleași simptome, greata, stări de oboseala etc?
Eu am stări de oboseala, am avut amețeli, stări de voma(nu pentru mult timp), o pata mica de sânge, urinari frecvente. Dacă nu am fix aceleași simptome a unei gravide, este posibil sa fiu însărcinată? (urmează sa fac testul peste 4 zile dar sunt nerăbdătoare sa aflu cât mai repede), voi după cât timp ați început sa aveți semne de sarcina?

2 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Din descrierea ta frumoasa inteleg ca ai toate emotiile din lume si deja te bucuri si speri nebuneste sa fii insarcinata!
Efectiv ma faci si pe mine sa ma bucur de bucuria ta!happy

Da,ai toate sansele sa fii insarcinata,cel putin din simptomele descrise!happy
Oboseala pronuntata,ametelile,micile episoade de voma,posibil si o crestere a volumului sanilor,toate arata ca sunt mari sanse de sarcina.
Pata de sange de obicei este modul in care ciclul menstrual isi ia ramas bun de la tine, pentru aproape un an, ma rog, nu chiar.
Orice alta sangerare de acum incolo e un semnal de alarma pe care nu va trebui sa-l neglijezi sub nici o forma, imediat la medic!

Am doi copii si i-am asteptat cu aceeasi emotie si bucurie ca si tine.Si eu urmaream modificarile din corpul meu cu o sete bolnava si cu o nerabdare de nedescris!
Ca si tine asteptam ziua testului plina de neliniste si speranta! Sa iei mai multe teste sa nu ai surpriza sa indice fals, sa fii sigura!

Astept si eu alaturi de tine sa-mi comunici vestile bune!♥

| Violleta2022 a răspuns:

Primele semne de sarcina apar dupa 3 saptamani de la momentul cand ai ramas gravida.
Nu este normal sa ai sangerari, dar stari de voma, ameteli si somnolenta, este posibil in unele sarcini.

Un test corect de sarcina se poate face DUPA 21 de zile, de la ultima partida sexuala.
Orice test facut inainte de 21 de zile va fi facut eronatsi inutil si va arata incorect.