| eusielsirestul a întrebat:

povestea mea este cam lunga va rog ca sa o cititi sa imi dati un sfat! a inceput cam asa : prietena mea a cunoscut un baiat ea vorbea cu el prin mejase ea tot i spunea de mine dupa un timp am vorbit and eu cu el prin mesaje intr-o seara am mers la un party a venit si el m-a luat la dans dupa un timp el m-a chemat afara m-a sarutat ( mie imi placea de el ) el este mai mare ca mine cu 4 ani eu am 17 big grin... de atunci am tot vorbit si am hotarat sa fil impreuna dupa un timp ne-am certat pentru ca el nu ma intelegea cu anumite chesti sad (noi ne-am fost certat si impacat de ff multe ori...: dupa un timp ne-am impacat din nou i-am el se schimbase ff mult imi spunea ma merg acasa pe la ora 22 nu ma lasa la chefuri daca nu venea el nu ma lasa sa vb gen sa stau sa povestesc cu ei cu alti baieti..trist
eu m-am fost saturat m-am desp de el iar ne-am impacat. el imi spunea ca ma iubeste eu nu il credeam...el imi cerea sa ma culc cu el imi spunea ca a trecut mult timp si este cazul dupa un timp i-am cedat nu imi pare rau (a fost primul )dar nah dupa cam o luna el m-a inselat cu o prietena ff buna eu am aflat si cand l-am intrebat nu a vrut sa imi recunoasca dar eu stiam ff bine adevarul ca aflasem si pana la urma a recunoscut spunea ca i pare ff rau ca afacut cea mai mare prostie ca a fost un prost sa ne impacam ca ma iubeste si nu am mai vrut un timp ff bun nu am mai vorbit cu el deloc el dupa acest timp m-a sunat sa vada ce mai fac una alta si intr-o sera eu ma plimbal pe afara cu o fata si el se plimba pe strada unde ma plimbal eu (el sta la 10km de mine) sa oprint langa mine sa vada ce fac si fata ce era langa mine l-a intrebat dc a venit si a sp sa ma vada (pe mine) si dupa ce a plecat mi-a dat mesaj si a spus ca te iubesc jur....eu nu il cred si vrea sa ne impacamm a sp ca imi da cartela lui mie face orice sa fim fericiti mi-am pierdut toata increderea in el nu stiu ce sa cred daca ma iubeste sau nu imi este foarte greu eu nu vreau sa ma impac cu el mai bine acum decat sa fie prea tarziu imi da mii de mesaje ca ma iubeste ca ii pare rauuu sa ne impacam va rog sa imi dati un sfat orice sfat bun sau rau nu ma supar eu tin la el dar nu mai vreau sa ma mai raneasca nu mai am incredere in el

Răspuns Câştigător
| CosminaVaneeee189 a răspuns:

Chestia e destul de simpla...deja te-a "fraierit " de doua ori.te-a inselat, iar tu il iubesti. Oricine poate sa isi ceara scuze si sa vb frumos, crede-ma happy si din cate inteleg eu el e genu de baiat care are multe fete si reuseste sa le faca rpin cuvinte dulci si vrajeli sa se indragosteasca de el.si am o veste proasta care de fapt e solutia.tu trebuie sa fi tare si sa realizezi ca totusi nu e totul perfect si ca totusi esti femeie si NU AI VOIE sa fii calcata innpicioare de un barbat, chiar daca iti spune ca te iubeste. daca te iubea cu adevarat la fel cum o faci tu.nu ajungea cu alta cu siguranta si poate era obsedat de tine. fapta ca a fost primul, nu schimba cu nimic situatia asta.pentru el e aceeasi chestie si legat de incredere.pff o data ce pierzi increderea intr-o persoana o faci cu un scop si greu o mai refaci.cel mai bine sa nu ai incredere oarba in oameni si ca crezi orice, dar asta deja e o alta poveste. Ideea e simpla.fa cum crezi tu ca ar trebui. daca simti ca il iubesti cu adevarat discuta cu el serios despre chestia asta si fa-l sa te vrea el pe tine si sa ii fie frica sa nu te piarda.situatia se va schimba.nu vei mai fi tu catelusul care asculta de el ci vei fi chiar tu dresoarea! Bafta.te pup!:*

| eusielsirestul explică (pentru CosminaVaneeee189):

Iti multumesc mult chiar mi-a fost de folos sfatul tau si va multumesc ca ati citit tot ..chear azi i-am spus ca nu putem fi impreuna si a sp ca nu mai insista imi doreste tot binele din lume sa am girija de mine si ca ma iubeste si ca mai invata si sa piarda k pana acuma a tot castigat si ca orice patesc sau am nevoie de ceva de vreo vorba pot apela la el...a mai sp poate daca nu putem fi impreuna dar macar sa fim foarte buni prieteni ..si bine spui ca are fete are cate vrea pentru ca este baiat frumos.dar intot deuna baieti frumosi sunt cei mai prosti si ....curvari

12 răspunsuri:
caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
de ce nu il intrebi asa:
mai draga X. daca eu te-as fi inselat cu un alt baiat, ai fi trecut asa usor cu vederea? ...si nu uita ca cine inseala o data, inseala mai mereu...scopul lui a fost sa cazi la orizontala, e alegerea ta daca vrei sa fii batjocura lui si sa va despartiti de cate ori si cand doreste el..indiferent de ce am zice noi, decizia iti apartine in totalitate..ai grija.
O zi frumoasa sa aihappy

| eusielsirestul explică (pentru caramela):

Chiar l-am fost intrebat si mi-a sp ca eu te-asi fi iertat ca in dragoste mai trebuie sa si ierti daca vrei sa fi fericit ..si a sp ca a fost un fraier...

| NoNameexd a răspuns:

Dacă te-a rănit acum, o va face mereu, mai ales dacă-l ierți.Va ști care e slăbiciunea ta, și va ști că-l vei ierta mereu indiferent de situație.Eu una nu cred în povești din astea "Te înșel, dar te iubesc!". Înșelatul nu este o greșeală/accident, ci alegere.Mai ales că nu a avut curajul să-ți recunoască. Oricât de mult zice el că te iubește, nu te supăra pe mine, dar știe că are garantat ceva de la tine + naivitatea ta. Băieți sunt destui, crede-mă, și asta o știi și tu.Lasă trecutul, ai mai fost acolo.Nu te poți bucura de fericirile vieții, dacă tot recitești trecutul. Sper că te-am ajutat.Baftă!

| eusielsirestul explică (pentru NoNameexd):

Iti multumesc pentru sfat... dara stazi mi-a spus ca chiar daca nu putem fi impreuna vreau sa fim cei mai buni prieteni

| SparkleO a răspuns:

Salut.

si eu sunt de aceeasi parere cu cei care au raspuns. lasa-l in pace. nu-l mai lua in seama...

| MadaSweet18 a răspuns:

Normal ca nu te lasa la "chefuri" daca nu venea el din moment ce tocmai el te-a agatat pe tine la un chef. Logic, nu?

| eusielsirestul explică (pentru MadaSweet18):

Nu e asa gresestii...o persoana este geloasa atunci cand iubeste.dar unu prea de tot!

| nonameXD121314 a răspuns:

Pai...eu zic sa nu te mai impaci cu el.de obicei cant un baiat inseala o fata...inseamna ca s-a plictisit de ea.
nu are rost sa te impaci cu el deoarece te va mai insela si alta data

| eusielsirestul explică (pentru nonameXD121314):

Da asa este ...si cu toate tin ff mult la el

| teo2345 a răspuns:

Eu zic sa nu te impaci, odata ce te-a inselat o va mai face si alta data cand ii va pica cate-o fata in brate... Asa ca, trebuie sa-ti gasesti alinare in bratele altcuiva. :*.

| eusielsirestul explică (pentru teo2345):

Dada mi-a sp ca poate sa fie o sunte de mii de fete langa el ca nu mai face a dpua oara prostia.dar oricum nu m-am impacat cu el i-am spus astazii ..si acum suntem ff buni prietenii atata :*