| AdinaCrissa a întrebat:

Prietena mea cea mai buna este intr-o mica dilema. Ea are 14 ani si vorbeste foarte mult pe mess cu unul de 19 ani. El sta in italia. S-au cunoscut vara asta cand ea se plimba si el era cu un prieten si au intrat in vorba cu ea( Ea are la bunci la tara si el e tot de acolo). Si el i-a dat add si au inceput sa vorbeasca. El ii spune ca e draguta si chestii de genul acesta... Dar ei i se pare ca e cam mica pentru el...Mentionez ca el e un baiat de nota 10.adica e cu bun simt si foarte educat. Ce parere aveti? Ce sfat sa ii dau?

Răspuns Câştigător
| Zenithf a răspuns:

Eu zic ca peste un an nu o sa mai fie prea mica, asa ca de ce sa nu fie prieteni?
Dar sa-si vada de scoala, sa termine liceul si numai dupa aia sa se marite cu el. laughing
Nu cred ce zic altii, mai degraba el o vede asa fata cuminte si de aia ii place de ea. Sa aiba grija atunci sa nu-si strice parerea despre ea. :-bdevil

3 răspunsuri:
| Nicoleta a răspuns:

Eu am 17 ani si cand ma gandesc la persoane de la 14 ani in jos, mi se par foarte mici, mai degraba niste copii.Nu cred ca el o priveste altfel., mai ales ca are 19 ani. Diferenta de varta nu e mare, dar nu e momentul potrivit pentru o relatie intre ei. Poate peste vreo cativa ani, lucrurile ar sta altfel. Pe langa diferenta de varsta, nu cred ca la 14 ani relatia va dura foarte mult.De la varsta asta, ea incepe sa se schimbe, sa se maturizeze, sa gandasca diferit si probabil peste cativa ani nu va mai fi la fel de naiva si nu va mai privi cum priveste acum lucrurile.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Reaspunsul meu e sa l lase! el isi gaseste repede prietena... ea va suferi... el profita de ea

| ahilles a răspuns:

Ca nu ii pentru ea
oricat bun simt ar avea totusi are 19 ani
ori se gandeste la prostii ori isi bate joc de ea
dar eu cred ca nu se potrivesc
da varsta nu este o pidica in dragoste dar parintii ei ce ar zice?