| alexandra22667788 a întrebat:

Prietena mea cea mai buna tocmai a avut primul act sexual in urma cu 4 ore. Nu au folosit protecția însă pentru iubitul ei nu era prima data când se intampla asta. Nu s-a terminat în ea, insa aceasta are dureri de burta și de cap chiar și după 4 ore. Poate rămâne însărcinată? Din ce cauza credeți ca sunt aceste dureri?

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

1.) Se apreciaza ca intotdeauna in cazul a circa 9 din 10 fete, dupa PRIMUL act sexual, cel de DEZVIRGIARE, atat in muschi vaginului si cei din zona adiacenta. adica cei ai abdomenului inferior, a zonei pelvine, a uterului, se instaleaza ''febra musculara'' ca urmare a ''maltratari'' muschilor in timpul dezvirginarii, durere care va persista de regula pe perioada urmatoarelor cateva zile.
2.) Formarea sarcinii in cazul in care sexul de dezvirginare a fost intretinut fara protectie (prezervativ) poate sa devina posibila doar daca :
-- sexul de dezvirginare a fost intretinut in 1-a din cele 4-5 zile a PERIOADEI FERTILE a actualului ciclu menstrual,
-- si NUMAI/DOAR in cazul in care a ajuns chiar si o cantitate infima de sperma in vagin si asta ca urmare a faptului ca iubitul NU are suficienta experienta sexuala, sau NU reuseste sa-si controleze perfect procesul de ejaculare a spermei.
In concluzie doar cei doi sunt in masura sa raspunda fiindca doar ei cunosc datele reale ale situatiei afate in discutie si anume :
1.) daca sexul a avut loc in PERIOADA FERTILA, si
2.) daca iubitul este capabil sa-si retina la PERFECTIE ejacularea.
Multa sanatate!

6 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

După 4 ore sunt simptome atipice, pur psihologice.

| Emilian65 a răspuns:

Răspunsul tău aici... Daca nu ati folositprotectia cand ati facut sex, este posibil sa fi ramas gravida.

| Crackman a răspuns:

Este prea devreme.
Si ce prietena proastuta ai ca iti povesteste tot ce face.

| MademoiselleCosmina a răspuns:

Simptomele nu apar dupa doar 4 ore. Dupa dezvirginare, ai unele "efecte adverse".
Poate ramane daca era in perioada fertila.

| DorelExpertu a răspuns:

Ai fost si tu de fata? Dai detalii cam exacte.

| Beatricequlish a răspuns:

Dacă nu a folosit protecție cum ai scris tu mai sus din păcate sunt șanse ca ea să fie însărcinată pentru a se preveni asta îți recomand ca mâine de dimineață să vă duceți la un ginecolog