| victor100196 a întrebat:

Bună!
Prietena mea face luni 20 de ani, dar miercuri noi facem 3 luni de cand suntem împreună. Eu as vrea sa ii promun sa facem sex, mai exact miercuri, pana acuma nu am mai făcut.
Eu m-am gandit sa îi propun in felul ăsta "ai vrea sa petrecem aceasta seara/noapte împreună, doar noi doi?". Ce ziceţi e ok? Sau poate aveti voi alte propuniri mai okhappy
Până acuma am mai fost odata pe la ea acasa, tot ea m-a invitat. Şi ca sa mai adaug ceva, la atingeri mai intime ea nu pare sa zica ceva. Ba uneori, poate doar mi se pare, parca chiar ea vrea să "o ating".
Oare e devreme pentru sex?
Raspunsurile și sfaturile voastre m-ar ajuta foarte mult!
Mulţumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Cel mai indicat ar fi ca la inceput sa aveti parte de mai multe episoade de petting din ce in ce mai "avansat" si doar pe urma sa treceti la faza superioara. Pettingul poate fi considerat un precursor, un sex surogat absolut necesar si de un real folos pentru pregatirea vietii sexuale reale. De asemenea se considera ca momentul optim/propice inceperii cu adevarat a vietii sexuale se poate face doar in momentul in care v-ati "explorat" intro masura suficienta de mare/avansata corpurile voastre precum si organele genitale. Succes.

4 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

A venit vremea sa pui osu la treaba cu ea

| Emilian65 a răspuns:

Daca ea vrea, de ce sa nu o faceti?

| MarcelAbagiu a răspuns:

Bună, Victor. Sfatul meu este să vorbeşti cu ea despre acest subiect, e mai bine să-i comunici că doreşti ca relaţia să meargă mai departe în acest sens decât să te trezeşti că nu aţi fost pe aceeaşi frecvenţă. Spor!

| victor100196 explică:

MarcelAbagiu, deci ar fi mai ok sa o intreb daca ea este pregatita pentru asta, sau ceva de genu ca mi-as dori mai multe de la relaia noastra?