| Alecsa_8026 a întrebat:

Buna prieteni! :*
Ajutati-ma si pe mine...
Sunt cu prietenul meu de 1 an si o luna si il iubesc enorm de mult.nu l-as da pe nimic in lume si chiar nu vreau sa il pierd vreodata dar de la un timp sunt extrem de irascibila cu el.ma enerveaza foarte repede prin tot ce face dar el chiar nu are nicio vina...acum ma streseaza lucruri care inainte nu ma deranjau.(de exemplu avea o poza cu el, o colega de la scoala si o vedeta in calculatoe iar eu l-am pus sa decupeze poza sa fie doar el si vedeta in ea ).
Dupa ce tip la el sau ma enervez si il vad asa de suparat imi pare rau.si ma gandesc oare de ce sunt asa rea cu el. Am incercat sa ma schimb dar nu pot sa ma controlez.imi vin dracii din orice lucru minor si nici el nu cred ca o sa mai reziste prea mult asa iar de pierdut nu vreau sa il pierd.
Am incercat sa facem lucruri noi ca am zis ca de la plictiseala ne certam dar nu merge. Simt ca ne potrivim.gandim la fel, facem orice la fel si toata lumea ne zice ca ne potrivim de minune dar nu stiu ce se intampla de la o vreme
Ajutati-ma sa ma schimb si eu sa numai fiu asa de irascibila sa numai ma enervez asa usor din lucruri minore
Dau si funda big grin
Va multumesc happy

6 răspunsuri:
| monyk a răspuns:

Buna, daca il iubesti, atunci incearca sa te schimbi. El te iubeste din moment ce suporta comportamentul tau.Gandeste-te ca risti sa il pierzi pentru.ca se poate satura pana la urma, insa trebuie mereu sa te pui in locul lui...gandeste -te de mai multe ori inainte sa tipi si sa te enervezi pe el.Il iubesti si nu ai vrea sa il pierzi.Asa e cand cineva iti arata ca te iubeste si te iarta.
Nu risca sa il pierzi, calmeaza-te si gandeste pozitiv, lasa irascibilitatea. POate treci printr-o perioada nu tocmai favorabila dar nu trebuie sa te razbuni pe el.
Incearca sa te schimbi pana nu e prea tarziu ca se mai intoarce roata.Si iti spun asta pentru.ca stiu cum e, ai grija mereu cum te porti cu persoana iubita, ca toate se aduna, se umple paharul si nu vreau sa te vad cum ceri sfaturi ca v-ati despartit si nu sti cum sa te impaci cu el, sper sa nu se ajunga la asa ceva.Nu te mai enerva, mai ales din toate prostiile si decat sa te certi sau sa te iei degeaba de el, mai bine in astfel de momente spune-i ca ai vrea sa stai singura sa te linistesti si sa iti treaca nervii...
Bafta.

| Lora a răspuns:

Incearca sa iei niste pastilute calmante poate isi vor face efectul si va fi bine dar grija mare sa nu devii dependenta de ele

| Just a kid a răspuns:

Stii cand te vei schimba? cand va incepe sa nu mai suporte si sa se poarte aiurea.asa eram, probabil sunt, si eu.numai ca incerc sa ma port cat de frumos pot pentru ca a fost suparat si el vreo 4 zile si am vazut ca nu e bine deloc.
de ce nu ii propui sa te ajute sa te schimbi? spune-i si lui ca stii ca gresesti si iti pare rau insa singura nu poti, si sa incerce sa evite anumite lucruri care te deranjeaza, si cand vede ca esti suparata sa nu puna mereu la suflet.pentru ca daca pune sa stii ca se va termina rau daca nu iti reviisad
baftabig hug si.IMPREUNA puteti ai sa vezitongue

| AlndChocolate a răspuns:

Asa sunt si eu, ma enervez repede pe prietenul meu, iar el face o fatuca de copil suparat, iar dupa aceea imi pare rau ca am zis ce am zis.
si eu am patit lucruri la fel ca tine si si eu am incercat sa ma schimb.
eu gandesc inainte de-ai spune ceva inainte, pentru ca se va supara, iar daca sunt geloasa, ma gandesc asa : "si asa e al meu, nu al altor fete si tot pe mine ma iubeste"
eu zic sa te gandesti inainte sa zici vreun cuvant si dp sa iti para rau,
trebuie intelesi baietii astia laughing
noroc

| leyra a răspuns:

Daca nu ti-a dat "papuceii" pana acum inseamna ca te iubeste! fii si u mai intelegatoare cu el si gandeste-te inainte de a tipa la el sau ai reprosa ceva ca si el se poate supara iar tu vei avea de pierdut...

| mario_3006 a răspuns:

Pai nu stiu nucred ca am ca ce sa te ajut poate doar tu poti sa te schimbi