| forever4you a întrebat:

Buna prieteni...este o poveste putin mai complicata deci va rog cititi-o pe toata...este vorba despre un baiat, ieri m-a luat in brate si ma aruncat in zapada, si astazi tot la fel de doua ori, ei bine el acum vreo luna mi-a spus ca ma place si daca vreau sa fim impreuna, eu i-am spus nu pentru ca nu il placeam, dar apoi a intrebat-o pe prietena mea cea mai buna si ea i-a spus da au fost impreuna vreo 2 saptamani si dupa din nu stiu ce motiv s-au despartit, ea inca il mai place si el ne place pe amandoua dar eu cam incep sa-l plac, dar si prietena mea il place si parca nu vreau sa ne certam din cauza lui, dar totusi si prietena mea se da la baiatul pe care eu il placsad

Va rog imi spuneti ce ar trebui sa fac, funda+vothappy

Răspuns Câştigător
kongeriket
| kongeriket a răspuns:

Te-a vrut. Ba încă te-a şi rugat. Tu n-ai vrut. Asta e. Ai pierdut.
Dacă te va vrea din nou şi te va ruga, caută să nu mai refuzi.
Totuşi, asigură-te 'nainte de-asta că el a încheiat-o cu prietena ta.
La urma urmei e irelevant dacă prietena ta îl mai place sau nu, dacă i-a greşit şi acesta n-o mai vrea, n-are niciun motiv să se supere. Iar dacă se supără, atunci ar trebui să reconsideri cât de prietenă îţi este.
Oricum, "prietena cea mai bună" la femei este mai mult mit decât realitate.

11 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Și tu nu uita că ți-a cerut prima prietenia și refuzându-l, ea la acceptat!
Nu mai sunt băieți?
Gândește problema la rece!
Pa, pa.

| forever4you explică:

Pentru anonim...nu se baga nimeni in relatia lor, sunt despartiti si el m-a luat de m-a bagat cu capul in zapada nu i-am sarit eu pe spate sau i-am spus "bagama cu capul in zapada"nu el a facut asta pentru ca eu cum ai spus si tu imi vedeam de treaba meastraight face

| forever4you explică:

Multumesc de raspunsurikiss

Vad eu ce facbig grinCred ca il las balta, nu ma mai bag. daca o sa fie iar impreuna sa fie, ca nu ma mai intereseazabig grin

@SweetAngel stii de ce te-a intrebat de atatea ori ca noi il frecam la cap, ca el a spus ca daca tu nu accepti sa stai cu el o sa-i spuna si lu Ramy ca el dupa ce a vazut atuncea in ziua aia cand eu si cu Stefan ne-am sarutat pentru prima oara dupa ce am plecat eu Diana mi-a spus ce s-a intamplat el le-a spus Iuliei, Dianei si lu Stefan ca si el vrea sa stea cu o fata si mai intai te intreaba pe tine si daac tu refuzi o intreaba pe Ramy, si Diana i-a spus ca tu o sa-l refuzi si Stefan i-a spus ca sa nu se lase ca si el a facut la fel cu mine adica si eu i-am spus prima oara nu dar sa tinut de mine si pana la urma i-am spus da si asa Stefan i-a spus sa te tot bata la cap ca o sa accepti, ca Stefan credea ca tu si cu Geani sunteti ca mine si el...si de asta nu ca creca te placea atat de tarehappy

Pentru ceilalti daca o sa vi se para ciudat SweetAngel este prietena mea si ne cunoastembig grin

| edy132 a răspuns:

Foarte tare."el ne place pe amandoua" happy. E ciudat sa placa 2 fete deodata. Faza e ca daca tu l-ai refuzat a incercat cu prietena ta happy.
Daca te placea intr-adevar ar fi fost mai insistent. Daca prietena ta i-a cazut in plasa, las-o in continuare pe ea, o sa aiba numai de pierdut oricum.

"ieri m-a luat in brate si ma aruncat in zapada, si astazi tot la fel de doua ori" asta trebuie neaparat sa insemne ca te place?big grin eu cred ca probabil se juca pentru ca :

"acum vreo luna mi-a spus ca ma place si daca vreau sa fim impreuna"."eu i-am spus nu"."apoi a intrebat-o pe prietena mea cea mai buna si ea i-a spus da" - Deci era indragostit de tine, apoi in cateva momente de prietena ta? Faza ca e ca amandoua sunteti roti de rezeva. Daca o intreba pe ea prima oara si-l refuza venera la tine.si viceversa.

"au fost impreuna vreo 2 saptamani" - dovada la cat de "indragostit" a fost happy.

"ea inca il mai place" - Acum ai de ales :
1. Ii deschizi ochii prietenei tale
2.Las-o asa, la final te pui in c#r si razi.

Eu as alege a2a varianta laughing.

| Tiberius a răspuns:

De ce sunteti voi femeile asa proaste? in general DACA UNA MI-A ZIS CA NU MA PLACE nu mai ies cu ea vreodata si nici nu ma razgandesc, femei sunt destule fiecare are orgoliul lui.

| Mike959 a răspuns:

Ar trebui sa-l lasati pe el sa aleaga, aceea care va fi placuta mai mult va fi impreuna cu baiatul simpatizat de voi! Bafta

| TяαfιcAnTaDєIυβιЯë a răspuns:

Buna... Poi daca te'ar place asa de mult cred ca ar fi mai insistent, adica ai vazut si tu de cate ori m-a intrebat Geani daca vreau sa stau cu el[cred ca de vreo 47 de ori], poti sa intrebi si tu pe cineva sa vada daca te mai place sau nu. Si apoi ar putea sa aleaga intre tine si Diana
Bafta![cred ca o sa ai nevoie]

| TяαfιcAnTaDєIυβιЯë a răspuns:

Nu m-am referit la cat de mult ma placea Geani, ci doar ca daca te'ar fi placut cu adevarat ar fi mult mai insistent...asta a fost tot, dar vad ca tu ai luat de la o propozitie si ai facut o compunerelaughing...

| alexandrakarina a răspuns:

Ar trebui sa vezi in primul rand decizia lui cu care vrea sa fie apoi incearca sa ajungi la o intelegere cu prietena ta... daca e e dispusa sa renunte la el pentru tine fiind prietena adevarata nu rata sansa...

| hjjd a răspuns:

Sti.si mie mi s-a intamplat cam acelasi lucru...eu cred ca daca te placea cu adevarat baiatul.incerca sa iti atraga atentia.nu sa o intrebe pe cea mai buna prietena a ta. a si daca este intr-adevar prietena ta ar trebui sa inteleaga.si sa nu se mai dea la acest baiat.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bai frate da'o incolo pe prt ta si eu a avut o prt cea mai buna si mi-a furat toi iubitii prietenii si popularitatea mai bine baiatul decat prieten asculta'ma ca stiu ce zic... prietenii te" lucreaza " pe la spate daca stii ce vreau sa zic