| Sjsnenen a întrebat:

Prietenul meu m-a masturbat. Sunt virgina! Nu am facut sex. Nu a avut sperma pe deget. Era doar ud, dar se stergea de fiecare data dupa ce isi atingea penisul. De vreo 2 saptamani m-a tot durut stomacul si ma intrebam daca exista vreun risc macar de la acel lichid. Prima data am facut asta luna trecuta pe 26 si am facut-o si pe 27 si pe 28 mi-a venit ciclul. Luna asta trebuie sa imi vina pana in 1 sau 2 nov. Exista vreun risc? Noi nu credem, dar am zis sa mai cer pareri.

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Din cele prezentate, precizate si explicate, se poate aprecia ca NU exista nici cea mai mica posibilitatea ori probabulitate sa fi putut sa ramai insarcinata din 2 motive si anume :
1.) masturbarea amintita a avut loc cu cateva zile inainte de ziua in care a pornit sangerarea menstruala si de aici rezulta faptul ca in acel moment (al masturbarilor) ai fost in timpul celor 10-11 zile ale perioadei infertilitatii absolute a ciclului menstrual, cea in care este ABSOLUT/100% IMPOSIBIL sa se formeze o sarcina chiar si in situatia in care sperma ajunge in vagin intentionat sau din greseala, neatentie, etc.
2.) Insasi pornirea sangerarii menstruale, reprezinta garantia ca NU exista o sarcina instalata in uterul femeii respective. Daca eliminarea menstruatiei s-a desfasurat pe o durata tot la fel ca si alta data, in astfel de situatii se apreciaza ca de fapt menstruatia este in mod cert autentica. Este exclusa orice posibilitate sa poata exista o sarcina chiar si una pur ipotetica, ori de cate ori se constata ca sangerarea menstruala s-a desfasurat in conditii similare sau aproape identice cu cele produse mai inainte : atat ca numar de zile de menstruatie, cat si in privinta fluxului zilnic de sangerare, a volumului/cantitatii de menstruatie eliminata, cat si a texturii, a culorii, a aspectului, etc. etc. In astfel de situatii se considera ca atat teoretic cat si practic, insasi simpla pornire a sangerarii menstruale chiar si daca are loc cu cateva zile inainte de termen, insa desfasurarea ulterioara se produce in conditii apreciate ca fiind normale, asta reprezinta GARANTIA ferma ca in proportie de peste 99 % NU poate sa existe o sarcina instalata in uter, fiindca in timpul ciclului menstrual anterior, NU s-a produs fecundarea ovulului. Deoarece NU s-a format si nici NU s-a implantat o sarcina in endometru, tesutul endometrial a devenit inutil si a fost eliminat din uter sub forma amestecului de sange menstrual la terminarea ciclului. Multa sanatate!

| Sjsnenen explică (pentru corbulalbrosu):

Chiar daca am mai facut asta si exacat la fel si dupa terminarea ciclului menstrual nu exista niciun risc. Se stergea pe maini mereu si sperma nici nu este inclusa in discutie. Ma atingea inainte sa se termine.

| corbulalbrosu a răspuns (pentru Sjsnenen):

Fiindca ciclul tau menstrual este de tipul regulat, deoarece numai in acest caz poate fi stabilita cu destula precizie data la care va incepe urmatoarea menstruatie, care conform afirmatiei tale ar urma sa porneasca : ''Luna asta trebuie sa imi vina pana in 1 sau 2 nov.'' reiese ca ciclul menstrual are mereu lungimea de circa 34-35 de zile. In acest caz, primele circa 15 zile ale ciclului tau menstrual reprezinta zilele perioadei menstruale si pe urma zilele perioadei de infertilitate relativa. Perioada fertila cea in care este posibil sa se poata forma sarcina, incepe din cea de a 16-a zi si tine pana in a 22-a zi a ciclului. Multa sanatate!

| Sjsnenen explică (pentru corbulalbrosu):

Multumesc! Oricum nu cred ca este vreo sansa deoarece plus ca sunt virgina, nici nu a ajuns sperma in vaginul meu.

9 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Niciunu

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Durerile de stomac au alte cauze, ce varsta ai?

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Nu exista absolut nicio sansa de sarcina.

| Emilian65 a răspuns:

In situatia prezentata nu poti sa ramai gravida.

| Sofer a răspuns:

Niciun risc.

| Cristian84 a răspuns:

Clar nu