| heartbeat99 a întrebat:

Prietenul meu s -a despartit ieri de mine pentru ca i-am cerut explicatii legate de o conversatie. In acea conversatie el spunea ceva de genul "las-o pe aia (eu)... eu speram ca ma cauta alte fete, sa ma simt si eu bine". Cand l-am intrebat de ce a facut asta am primit un sec "Ne despartim. Nu mai suport gelozia, si sa stii ca nu te-am inselat." Apoi mi-a dat block si toate cele, si nu mai raspunde. In general face asa, dupa orice mica cearta cateva zile nu-mi raspunde, imi zice ca ne despartim, dar acum imi e teama ca astepta un motiv ca intr-adevar sa se desparta de mine. Eu nu stiu ce sa fac acum, cum sa procedez sa ne impacam (i-am zis ca trec peste faza aia). Oare sa fie definitiv? Astept o recomandare din partea voastra, cum sa procedez, ca nu mai am nicio solutie.

Răspuns Câştigător
| vegeta a răspuns:

Poți iubi un om doar pentru felul in care arată? Dar din ce spui tu mie mi se pare ca omu este puțin nebun si eu unu merg pe un principiu degeaba arata bine și il iubesc dar dacă nu ma pot înțelege cu el il las și găsesc altul cu care sa mă înțeleg bine ce rost are sa iti manaci amarul cu oameni îndioti

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

La ce ti-ar mai trebuii impacare daca tu esti atat de geloasa si posesiva, iar baiatul ala face frecevnt aceeasi greseala? Altul!
Sau ti-e teama ca nu mai ai pe cine controla?
Asemenea relatii sunt sortite esecului mai devreme, sau mai tarziu, depinde de cat de mult esti dispusa sa te injosesti.
Daca te-a blocat deja, ti-a aratat clar cat te dispreuieste, iar dupa faza asta tot mai vrei sa fii cu el? De ce? Vrei sa si mature cu tine?
Poate ai merita, pentru ca dupa ce scupi, nu lingi!

| corbulalbrosu a răspuns:

Ti-as propune sa incerci sa-ti controlezi comportamentul pe cat posibil mult mai mult si mult mai bine decat ai facut-o pana in prezent, daca intr-adevar esti geloasa din fire. Gelozia excesiva de obicei este unul dintre motivele principale care conduc in final la inevitabila despartire. Se pare ca el nu poate accepta un astfel de comportament si in acest caz ar fi indicat sa iti cauti/gasesti unul care sa fie mai "maleabil" in privinta geloziei, dar ma tem ca sansele de a gasi un astfel de partener sunt minime. Bafta in viata!

| pufulescu a răspuns:

Ceee sa faci? Sa treci peste faza? De ce ai trece peste faptul ca isi doreste cu atata ardoare sa mai fie si cu altele?
Cand vi se spune pe aici ca nu aveti in cap altceva decat bad boys si va place sa fiti tratate urat sariti de fund in sus cum ca vai! e jignire sa spui unei femei asa ceva, ca i-ar placea sa fie luata drept carpa.
Cauta-ti pe unul care vrea sa fie NUMAI CU TINE, macar momentan... macar sa aiba sange in instalatie si sa spuna cand vrea sa fie cu altele si sa se desparta de tine, nu sa te insele la modul asta nesimtit.

| LoveMeBabyasdfg a răspuns:

Eu te sfătuiesc sa il lasi in pace. Poate nu te-o fi inselat, dar clar avea intentia sau isi dorea asta.Inteleg ca il iubesti, dar daca mai continuati sa fiti impreuna, o sa-ti faca rau.Succes!