| maria999 a întrebat:

Prietenul meu se comporta foarte ciudat de ieri. Ieri m-a sunat de dimineata, iar eu dormeam, dupa 30 de minute l-am tot sunat si nu mi-a raspuns, i-am dat si mesaje si degeaba. Eu de obicei nu prea insist daca vad ca nu ma baga in seama, dar niciodata nu s-a mai repetat asta sa nu ma sune, sa nu-mi raspunda, sa nu-mi trimita mesaj. Pe la 12 ma suna si el ma intreaba ce fac si atunci l-am intrebat de ce nu mi-a raspuns pana atunci si mi-a spus ca nu a vrut ca asa va face de acum incolo ma va suna o data pe zi. Nu i-am gresit cu nimic, ba din contra el imi greseste mie zilnic si din cauza lui si a geloziei ne certam foarte des. Cand m-a sunat i-am spus ca voi pleca la o prietena si a spus ca sa ma duc sa mai ies si eu etc. Apoi inainte sa plec i-am spus ca am plecat de acasa etc. Iar el nu imi trimisese in acest timpniciun mesaj nimic si nici nu mi-a raspuns la telefon ca dupa ce i-am trimis mesajul ca am plecat de acasa l-am sunat. Dupa 5 minute imi trimite mesaj ca daca plec se termina totul intre noi. I-am spus ca trebuie sa ma duc ca i-am promis prietenei mele si daca nu ma voi duce se va supara. Dupa ce am ajuns la ea a inceput sa ma sune si sa-mi trimita mesaje ca sa plec acasa ca iar am facut numai cum am vrut eu. Am plecat intr-un final, iar astazi din nou l-am sunat si nu-mi raspunde. E foarte schimbat si chiar nu stiu ce se intampla cu el de se comporta astfel nu i-am gresit cu nimic pana la urma nici macar ieri ca doar am si eu o viata. Si nu trebuie sa imi zica nimeni ce sa fac si ce nu ca pot sa iau si singura deciziile. Nici nu vreau sa ma despart de el pentru ca l iubesc. Un sfat, va rog? Fundita.

9 răspunsuri:
| Verginic?Vac?Gras? a răspuns:

Nu vrei sa te desparti? il iubesti zici? nu va inteleg pe voi fetelor, am impresia ca sunteti masochiste din fire, va complaceti intr-o relatie in care iubi va controleaza ca pe o marioneta, nasol

| grab a răspuns:

Spune-i ca nu il intelegi si ca vrei sa stii, sincer, ce s-a intamplat cu comportamentul sau, spune-i ca il iubesti si nu vrei sa fii luata drept fraiera lui. daca evita raspunsul sau se tine cu nasul pe sus, poate v-ar prinde bine o saptamana pauza big grin succes!

| Hakuouki a răspuns:

Am stat putin pe ganduri, dar m-am decis sa iti ofer un raspuns, acum sa vad cum fac sa fie un raspuns cat mai bun.
Nu vreau sa crezi ca sunt de partea lui, dar poate vroia sa te auda, poate vroia sa isi inceapa ziua cu vocea ta in urechi, iar faptul ca tu nu i-ai raspuns l-a dezamagit (presupunand ca nu stia sigur daca dormi). Poate avea ceva si vroia neaparat sa-ti vorbeasca, dupa ce tu nu i-ai raspuns s-a gandit ca mai bine sa nu-ti vorbeasca fie sa vezi cum e, fie ca sa evite sa spuna ceva urat. Poate vrea doar mai multa atentie si daca vede ca nu o primeste ce sa faca si el? Se distanteaza tocmai pentru a nu mai simti aceasta dorinta. Cat despre gelozie, este normala la orice varsta, dar daca sunteti tineri, no gelozia si impulsivitatea, dorinta de a apartine cuiva fac probleme in relatie, omului ii e frica sa nu te piarda si reactioneaza gresit, dar ar trebui sa vezi ca in spatele geloziei este frica. Cu prietena aceea, poate crede ca te influneteaza prost, poate avea un motiv, de ce nu il intrebi pe el?
Eu spun sa discutati, daca in urma discutiei va despartiti, nu sunteti nici primii nici ultimii.

| TanteMarianne a răspuns:

Baaaa, da porc mai e!

| Skilline2012 a răspuns:

L-ai cam plictisit, stresanto.

| YesViRginia a răspuns:

Asculta aici copila fara creier.Nu mai deranja oamenii si invata sa fi cu cineva ghilimele} doar atunci cand inima ta iti cere cu adevarat, nu asa ca vrea ma ta sau prietenii tai.Asculta-ti inima cu adevarat si o inima de copil nu cere dragoste si ce va prefaceti voi ca aveti acolo.Bafta copile.Du-te si joaca un mario.

| loveM a răspuns:

Discuta cu el si vezi ce e cu schimbarea asta de comportament. poate ca ii place de altcineva si de-asta face asa.

| oly1234 a răspuns:

Incearca sa stai cu el de vorba si sa lamuriti totul.:-)

| KaslerAlexandra1993 a răspuns:

Eu zic sa lamuresti lucrurile cu el! II spui ca daca nu te asculta, o sa termini cu el. Poate atunci o sa vorbeasca si o sa fie intelegator!