| anonim_4396 a întrebat:

prietenul meu si a dat drumul pe fundul meu si putin din sperma a ajuns si pe langa vaginul meu, sunt sanse sa raman gravida?

Răspuns Câştigător
| Borsecuț a răspuns:

Nu lua pastila de a doua zi. Este foarte periculos si se ia doar in cazuri extreme in care esti mai ales 100% sigura ca ai putea ramane insarcinata. Acum nu este o sarcina 100% sigura, asa ca iti sugerez sa nu iei pastila

5 răspunsuri:
| Camuflaj2017x a răspuns:

Tot timpul sunt sanse.

| andygirl2013 a răspuns (pentru Camuflaj2017x):

Ar trebui sa fac un test de sarcina sa fiu mai sigura sau sa iau pastila de a doua zi?

| andygirl2013 a răspuns (pentru Borsecuț):

Nici daca sunt in perioada fertila?

| corbulalbrosu a răspuns (pentru Camuflaj2017x):

Gresit. O sarcina se poate forma numai in cele 4-5 zile fertile ale unui ciclu. In restul celorlalte 22-24 de zile formarea sarcinii devine IMPOSIBILA chiar daca sperma este ejaculata in vagin de fiecare data.

| andygirl2013 a răspuns (pentru corbulalbrosu):

Si de unde imi dau seama ca sunt in perioada fertila?

| Borsecuț a răspuns (pentru andygirl2013):

Nu lua pastila de a doua zi. Este foarte periculos si se ia doar in cazuri extreme in care esti mai ales 100% sigura ca ai putea ramane insarcinata. Acum nu este o sarcina 100% sigura, asa ca iti sugerez sa nu iei pastila