| anonim_4396 a întrebat:

Buna prietenul meu si a dat drumul pe spatele meu si o parte din sperma a ajuns si pe langa vagin, este posibil sa raman gravida?

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

NU, fiindca nu poti ramane insarcinata in nici un caz daca nu sunt indeplinite cele 2 conditii strict obligatorii si anume : 1. ) in momentul respectiv tu sa fii in PERIOADA FERTILA a ciclului menstrual, fiindca formarea/nasterea unei sarcini este posibila doar in cele 4-5 zile ale respectivei perioade si 2. ) in mod obligatoriu sperma trebuie sa ajunga IN VAGIN si nu pe/in alta parte a corpului tau. Multa sanatate!

| andygirl2013 a răspuns (pentru corbulalbrosu):

Pai sunt in prima zi a perioadei fertile

| corbulalbrosu a răspuns (pentru andygirl2013):

In prima zi de fertilitate dintre cele 5 sau 6 zile ale perioadei fertile, probabilitatea de a se putea forma/naste o sarcina este de circa 8-12%, insa aceasta posibilitate este conditionata de patrunderea spermei IN VAGIN, si acest lucru sa se produca absolut sigur, in proportie de 100%. In concluzie posibilitatea de a ramane insarcinata teoretic este IMPOSIBILA in proportie de peste 90-95% big grin