| anonim_4396 a întrebat:

Problema mea este POSESIVITATEA! Sunt intr-o relatie cu un baiat de aproximativ 1 an si o luna, insa nu am avut niciodata incredere in el. La inceput nu eram deloc atasaya de el pentru ca am stat cu el ca se tinea prea mult dupa mine. Dupa ce am inceput sa ma atasez de el am devenit geloasa, dupa ce ne-am inceput viata sexuala am devenit foarte geloasa. Este si el destul de gelos, dar totusi el are incredere in mine si ma alsa mai libera pentru ca stie ca nu l-as insela niciodata. Dar eu am ajuns sa il controlez zilnic la telefon, facebook. sa ii scot desfasurator la cartela sa ii pun intrebari capcana si multe altele. Am avut o perioada grea in august, cand am stat despartiti vreo 2-3 saptamani pentru ca nu mai suporta si in acest timp a vorbit cu o fata. A regretat enorm ca a facut asta si pana la urma l-am iertat, cedandu-i atunci cand s-a pus in genunchi in fata mea ( el fiind extrem de orgolios), atunci cand mi-a recunoscut tot ce a facut si m-a rugat sa il iert si ca daca nu o voi face el oricum m-a iubit si ma va iubi toata viata! ( pentru ca el nu a mai iubit nicio fata inainte, eu am fost prima lui iubire, nu a mai avut nicio relatie decat de o saptamana, maxim 2 ) Mi-a reprosat de multe ori ca sunt prea posesiva si sa il las mai liber si am facut-o cu greu, dar foarte rar...si mi-a zis ca nu e bine sa fiu asa indiferenta pentru ca il indepartez si mi-a zis ca ma vrea din nou geloasa si sufocanta. Am fost iar asa o perioada si acum 2 saptamani mi-a zis iar ca sunt prea posesiva si sa ma schimb ca ii este si lui greu sa ma vada asa. Am devenit mai rece si mi-a zis ca sunt schimbata si ca el crede ca eu am pe altcineva. Si acum nu stiu ce sa mai fac. Eu nu am avut niciodata incredere in el si totusi s-a dovedit ca toate nebuniile mele pe care le aveam in cap ca ma va insela s-au adeverit. Si nu pot sa il las libertin ca imi este teama sa nu o faca din nou desi mi-a jurat ca nu o va mai face si ca si-a dat seama ca a fost greseala vietii lui. Ce pot sa fac? Cum sa fiu? Sa las posesivitatea? Cum sa am incredere in el?

3 răspunsuri:
| Liviu a răspuns:

Uhm,te inteleg, sunt la fel ca tine si eu, sunt in zodia scoprion, cand vine vorba de posesivitate si gelozie, nu am rival.Deci cand ajung sa iubesc nebuneste, pur si simplu persoana pe care o iubesc se simte ca si cum as 'detinea-o' xD

| RAY a răspuns:

Cand realitatea isi dovedeste ipotezele de ce sa nu le accepti?
fi in continuare tu, nu crede in nimic si in nimeni, omul nu se schimba tot acelasi om ramane

| TicciTobyTheHatchetsLover a răspuns:

In primul rand, fii tu. Daca nu ii place cum te simti cu adevarat, inseamna ca nu e "alesul" tau.
Mi se pare putin prea exagerat sa ii verifici telefonul si facebook-ul.