| Vreoproblema a întrebat:

Puteti sa ma ajutati si pe mine cu cateva sfaturi? Este vorba despre un baiat pe care il plac si el ma place, mi-a spus deja.Noi vorbeam in fiecare zi prin mesaje si ne vedeam in parc tot cam in fiecare zi si mai vin si alti prieteni(deci nu suntem singuri).El este cu un an mai mic ca mine, nu prea conteaza dar de la o vreme nu ma mai baga in seama.De cateva zile nici nu am prea mai vorbit.Nici nu sunt nebuna si sa i trimit o mie de mesaje sau sa-l sun continuu dar nu cred ca doar mi se pare mie. Nu-l innebunesc trimitandu-i toata ziua mesaje pentru ca nu mi raspunde asa cum fac multe fete dar el nu mai vorbeste cu mine.L-am intrevat daca an facut ceva ce sa-l supere dar zice ca nu, iar cand ne vedem, vorbeste foarte putin cu mine, asta daca mai vorbeste.Si nu a fost asa de la inceput, s-a intamplat acum cateva zile si chiar nu stiu daca am facut eu ceva ce l-ar fi putut supara.Ce credeti ca ar trebui sa fac?
Dau funda celui mai bun raspuns!

5 răspunsuri:
| wildthing a răspuns:

S-a plictisit de tine. La inceput i-ai parut atragatoare, dar pe parcurs au aparut detalii care in lipsa lui de maturitate, au declansat reactia asta. Nu stiu, poate ti-a mirosit gura sau poate ai avut muci in nas sau poate poate te-a vazut un pic ciufulita la un moment dat sau cine stie ce alt amanunt nesemnificativ. La 14-15 ani (cat intuiesc eu ca aveti voi) baietii pot fi atat de prosti incat nici nu iti poti imagina. happy Daca le da o fata un pic mai mult atentie, se cred brusc acesti mari cuceritori si incep sa isi inchipuie ca ei pot avea orice fata. Deci in loc sa se concentreze la fata care le e la indemana, ei vaneaza tot felul de cai verzi pe pereti (fete care le sunt inaccesibile) si ajung sa fie virgini pana la 22 de ani. Deci e posibil ca pur si simplu sa i se fi pus pata pe alta. Ce trebuie sa faci? Ignora-l! E posibil ca prostul sa isi dea seama ce a pierdut si sa te doreasca din nou. Dar sunt sigur ca intre timp iti va fi trecut tie de el si nu il vei mai accepta, pentru ca asa se intampla de obicei. happy

| Naяutσ a răspuns:

Cine stie poate a patit ceva, i-a murit vreo ruda, sau parinti lui se cearta, intreaba-l si tu daca e bine.

Asta ar fi un motiv sa fie asa de nepasator, sau poate prietenii lui au inceput sa-l cicaleasca ca iubeste o fata mai mare decat el si poate a pus la suflet rautatile spuse de ei.

| ElyNix23 a răspuns:

Spune-i ce te supără și încearcă să faci conversație cu el, însă față în față, nu pe facebook și alte tâmpenii.
Succes. happy

| vasiyo a răspuns:

Ei bine uni baieti chiar nu le place sa fie cicaliti tot timpul.Incearca sa va intalniti doar voi doi si sa discutati de aceasta problema. Funditaaa

| DoneDon a răspuns:

Trebuia specificat cam ce varsta aveti. Daca aveti pana in 15, max 16 atunci poate nu mai este interesat de tine sau a vazut la tine ceva ce ii displace. Noi adolescentii suntem foarte schimbatori in legatura cu asta, nu suntem siguri niciodata. Purtati o discutie serioasa, intrebarile principale ar fi, de ce esti suparat, si vrei sa mai vorbim sau nu? Bafta si sper sa gasiti o solutie la problema asta, daca nu, ai de unde alege, are balta pestewinking