| Evelinandreeea a întrebat:

Recent am avut primul contact sexual..Credeți că este posibil că himenul să nu rupă la primul contact sexual, chiar daca a curs sânge? De atunci, am avut câteva contacte sexuale până acum și de fiecare dată a curs sânge. Am simțit o durere suportabilă după dezvirginare și la următoarele contacte sexuale, dar am înțeles că este normal. Nelămurirea mea este legată de sângerările ușoare care apar atunci când el încearcă să introducă penisul în vagin. Știu că sună ciudat, dar mă simt ca o virgină pe termin lung. Lăsând gluma la o parte, oare de ce sângerez de fiecare dată?

3 răspunsuri:
| larrii a răspuns:

Incearca sa te lubrifiezi mai bine, poate nu e destul de uda situatia acolo jos si fiind la inceput poate nu s-a rupt complet, iar nefiind lubrifiat corespunzator sangerezi. Acum depinde si cat de mult sangerezi, daca sunt cateva picaturi sau cantitati mici atunci e ok, e normal, poate asa e la tine, dar daca curge mult atunci deja e o problema.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cand apar sangerari la primul act sexual, e clar ca himenul este rupt.

| StGaLLa a răspuns:

Cea ce zici tu a fost explicat la o ora de biologie nu mai tin minte da, da este posibil ca sa zic asa sa mai ramana ramasite laughing ar trebuie sa dispara complet dupa cateva contacte zic eu daca nu viziteaza un ginecolog poate sa fie o rana nu stiu...