| georgianamaria321 a întrebat:

Bună. Recent am cunoscut un băiat și totul a fost frumos. Vorbeam încontinuu, îmi spunea că îi place de mine, că vrea să avem un viitor împreună. Era genul de băiat care mă facea să mă simt fericită și protejată. Azi trebuia să ne vedem însă mi-a intervenit o problemă în familie care nu putea fii amânată, l-am pus în temă cu această situație însă de atunci nu mi-a mai scris. Faptul că ne-am oprit din a vorbi mă doare foarte tare și nu înțeleg de ce, îmi lipsesc vorbele frumoase pe care mi le spunea, îmi lipsește atenția pe care mi-o dădea. Parcă s-a rupt ceva în sufletul meu de când am încetat să vorbim.
Aș vrea să îi scriu eu însă nu cred că mi-ar mai răspunde.
Un sfat mi-ar fi de mare ajutor pentru că nu știu ce să fac în această situație. Credeți că e posibil să mă fii îndrăgostit de acest băiat sau să fie vorba doar de un atașament?

7 răspunsuri:
| VoidEternal a răspuns:

Fii mai precaută. O săptămână nu înseamnă nimic. Trebuie să cunoști foarte bine un om înainte să te îți permiți să ai sentimente fata de el.
Din ce ai povestit tu aici tipul poate fi oricine, ar putea avea orice fel de intenții.

| anonim3247 a răspuns:

Tu ai refuzat să te întâlnești cu el și el nu te-a mai căutat.

| georgianamaria321 explică (pentru anonim3247):

Ne stiam de aproximativ o saptamana, era totul la inceput

| anonim3247 a răspuns (pentru georgianamaria321):

Niciodată tu ca fată să nu te întâlnești cu indivizi din ăștia.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Faptul ca nu îți înțelege problemele din familie denotă egoism din partea sa. Gândește-te ca, dacă te-a lăsat baltă acum când aveai cea mai mare nevoie de o vorbă bună, te putea lăsa cu ochii în soare și după ce va cunoașteati mai bine. Poate cauta doar sa ducă și el veverița la ghindă, sa te treacă la numar printre recordurile lui amoroase, apoi sa se laude la prieteni cu se s-a întâmplat. Eu cred ca nu ar trebui sa mai pui botul la toți "don juan" cunoscuți pe internet, sa nu mai crezi în vorbe false, texte de adormit copii pentru ca el probabil căuta doar sa te vrăjească pentru a te duce in pat. O relație se clădește în ani, nu într-o săptămână. Îndrăgostită? Nu, nu ești îndrăgostită. Ti-a sucit un pic mințile băiatul asta, dar ai sa iti revii. Pune la căști melodii triste, te descarci, plângi, ai pus prea mult suflet, trece, uiți, viata merge înainte. Tu aveai alte așteptări, nu s-au întâmplat asa cum ai vrut tu sa fie și asta este. Obișnuite-te!

https://youtu.be/ajO33eT1VRs

| georgianamaria321 explică (pentru anonim_4396):

Cea mai mare problema și lucrul care m-a deranjat cel mai mult, e faptul ca el știa de problema mea de familie deoarece i-am povestit și mi-a promis că va rămâne alături de mine

| Robert2526 a răspuns:

Scrie-i tu. de ce sa nu ii scrii? Vezi daca raspunde, nu ai nimic de pierdut. Uneori chiar nu vrem sa scriem mereu noi, vrem sa mai vina si din partea fetelor. Incearca sa ii scrii