| anonim_4396 a întrebat:

Rog seriozitate la această întrebare deoarece sunt foarte speriata.
Acum câteva zile eu cu iubitul meu ne-am jucat puțin. Țin să menționez că sunt virgina. Nu a existat penetrare sau orgasm
El a încercat să mă penetreze iar pe mine m-a durut foarte tare și nu am mai continuat. Și nu avea prezervativ. Prin 5-6 august trebuia să îmi vina menstruația dar nu mi-a venit până acum. Exista vreun risc sa fiu însărcinată?

11 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Stai linistita daca nu a existat penetrare orgasm ejaculare nu esti, dar ai zis ca el a incercat o penetrare dar s-a oprit din cauza durerilor tale, ai simtit ca el a ejaculat? Ce varsta ai?

| RAY a răspuns:

Fata daca esti virgina cum sa fi gravida

| corbulalbrosu a răspuns:

Daca nu te-a penetrat deloc, atunci se pune intrebarea logica si anume in acest caz de unde a provenit durerea atat de intensa incat :,, a încercat să mă penetreze iar pe mine m-a durut foarte tare și nu am mai continuat''? Fiindca din spusele tale rezulta ca nu a existat nici penetrarea vaginului, NU s-a produs nici ejacularea spermei, de asemenea aceasta NU a ajuns in zona vulvei/ langa himen, asa ca se poate considera/aprecia ca in astfel de conditii formarea unei sarcini este cel putin teoretic IMPOSIBILA. Deoarece nici dupa trecerea a 10 zile inca NU s-a pornit menstruatiei cel mai probabil ciclul tau este neregulat datorita faptului ca glandele tale endocrine nu functioneaza in mod corect/normal. Multa sanatate! Citeste si acest raspuns dat intr-un caz asemanator : https://www.tpu.ro/......-ejaculat/

| Necunoscut112 a răspuns:

Normal că e risc de sarcină, "jucandu-va" neprotejat, şi nu mai eşti nici virgină, chiar dacă himenul e "la locul lui".

| PandyMe a răspuns (pentru Necunoscut112):

Sunt virgina. Himenul nu s-au rupt.

| Necunoscut112 a răspuns (pentru PandyMe):

Dragă, s-a discutat de sute de ori despre virginitate aici şi despre ce înseamnă. Nu mai eşti virgină.

| OMFGConrad a răspuns (pentru Necunoscut112):

Țin să te contrazic, virginitatea e o chestie de psihic. Dacă e vrea să fie virgină, las-o să fie.

| Necunoscut112 a răspuns (pentru OMFGConrad):

Din moment ce se joacă cu puţa, nu mai e, oricât ar vrea ea.

| Otto19 a răspuns:

Nu e nici un risc sunt dereglari hormonale

| TheWhiteDemons a răspuns:

Nu o sa fi gravida, stai linistita, in plus esti si virgina

| PandyMe a răspuns (pentru TheWhiteDemons):

M-am speriat deoarece am citit că partenerul meu putea să aibă pe penis spermatozoizi.