| DariaM30 a întrebat:

Bună :* Să o iau de la început. Am vorbit cu un băiat care a fost cu mine în liceu. El a terminat anul ăsta a 12a, eu întru a 10a. Şi mi-a dat like la poze, am vorbit cu el, mi-a spus că m-a mai văzut, prin şcoală, pe navetă şi că-i cam place de mine, că-s drăguţă, frumoasă, de treabă, complimente d-astea. Îl ştiam, dar n-am vorbit niciodată cu el. Şi am vorbit o săptămână cred, apoi a venit la mine în sat să ne vedem. Pe facebook vorbea frumos cu mine, chiar părea că mă place, se purta cu mine de parcă eram iubita lui, mi-a spus că ar vrea să fie ceva între noi, că mă place.
În fine, ne-am întâlnit la mine în sat sâmbătă seara. Cu mine mai era o prietenă, dar ea îşi vedea de telefon... Am vorbit cu el, nu foarte mult, nu ştiu ce s-a întâmplat cu mine, de obicei vorbesc mult, foarte mult, multă lume mi-a spus, dar cu el m-am cam blocat. Abia am scos câteva vorbe, pe bune... Am stat pe o bancă, m-a ţinut de mână, de mijloc. S-a oferit să mă ducă el acasă, eu aveam rolele, el a venit cu maşina, prietena mea cu bicicleta.Şi nu am vrut să plec acasă, că după ce pleca el, eu mă duceam pe faleză cu alţi prieteni. Când trebuia să plece, eu şi prietena mea am vrut să mergem până undeva, pe unde trece el când pleacă acasă şi a vrut să ne ducă el dar nu încăpea bicicleta aia şi nu ne-a mai dus. A vrut să mă sărute, la început eu nu am vrut l-am lăsat să mă pupe pe obraz, dar după ne-am sărutat şi gata. El a intrat în maşină, a plecat eu am plecat cu prietena mea. Când am ajuns acasă, am intrat pe facebook şi era online, am intrat cu el, el îmi punea multe " :* ". Avea pe facebook " într-o relaţie deschisă " de mult, am tot uitat să-l întreb şi l-am întrebat atunci şi a zis că nu e, i-am spus că " ba -- gen ba da " şi el mi-a răspuns a doua zi " Da frumoaso " i-am spus ce era cu acel " ba " şi gata. N-am mai vorbit până luni când am intrat eu cu el, deşi nu ar fi trebuit. L-am întrebat dacă a fost chiar aşa de rău în seara aia. Mi-a spus că nu, dar se simte rău şi că a stat în pat toată ziua. Am simţit că minte. Aia a fost toată discuţia. Şi iar nu a mai vorbit cu mine, deloc. Înainte intra mereu cu mine, îmi trimitea mesaje sau mă suna.
Cred că nu i-a plăcut. Şi sunt confuză, de ce atunci îmi trimitea pupici şi chestii şi acu' îl văd online şi nici nu mai vorbeşte cu mine? Eu nu mai intru cu el, clar. De ce credeţi că se poartă aşa? Nu vreau să creadă că-l stresez şi nu vorbesc cu el, nici nu m-a sunat măcar, sau un sms acolo. Şi nu intru nici eu cu el să nu par disperată. Credeţi că se poartă aşa că am fost tăcută? Chiar mi-a spus în seara aia că-s cam tăcută. Dar de obicei nu sunt aşa, vorbesc chiar mult şi ceva s-a întâmplat. Şi el ar trebui să îmi spună pur şi simplu că nu i-a plăcut ceva sau habar n-am. Că dacă nu ar fi fost chiar aşa de rău, ar fi intrat el cu mine, m-ar fi sunat sau mi-ar fi cerut să ne mai vedem, ar fi zis ceva, orice.
Ce ar trebui să fac sau să cred? Intenţionez să nu-i mai scriu deloclaughing. Vreau să văd dacă vorbeşte el, dacă nu, la revedere. Dar vreau să ştiu părerea voastră. Da-ţi-mi un sfat.
FUNDĂ: *.

P.S: Am mai pus întrebarea de pe celălalt cont. Aş mai fi vrut câteva păreri. Acu' am fost puţin mai explicită. Mulţumesc!

Răspuns Câştigător
| Zenithf a răspuns:

Parerea mea este ca el cauta altceva decat o fata "drăguţă, frumoasă, de treabă", ca sa te citez. Tot raul spre bine, ai scapat de o eventuala belea.

2 răspunsuri:
| SparkleO a răspuns:

Salut.

ia-ti la revedere de la el... nu te merita, si mai ales, daca merge la facultate, nu va veti mai vedea.

| ChemoshRDB a răspuns:

Pai mai bine nu te implici prea mult. Nu are rost...nu se comporta prea ok. Daca va vrea sa vorbiti te va contacta el