| luciancostin89 a întrebat:

Salut, vreau si eu o parere, un sfat, o indrumare in situatia mea : stau cu o fata de 11 luni si am trecut prin foarte multe cu ea la inceput ea avea in clasa la ea un fost iubit si tot radea cu el se tineau de brat si tot felul de lucruri de genu si toti prieteni mei imi spuneau si eu vedeam si ii spuneam ca nu este bine ce face dar ea imi spunea nu ca nu este nimic mai mult decat prietenie intre noi, asa apoi intr-o seara ma suna si imi spune dupa 2 ore de convingere sa-mi zica ce a facut, se sarutase cu priimul ei iubit si eu i-am zis nu-i nimic lasa ca trecem peste si ea zice bine dar am ramas prieten cu el si nu am acceptat asta i-am zis ori cu el ori cu mine si a zis ca o sa raman cu mine ca dupa 2 saptamani la o cearta ea imi spune ca are sa-i araate lu-i ala ca il iubeste si tot asa si m-am rugat de ea 2 zile ca sa o fac sa stea cu mine ca nu este bine daca se intoarce la el si intr-un final am convinso, asa dupa 2 3 luni de relatie un prieten bun de-al ei vroia sa stea cu ea de vb ca s-a certat cu fost iubita si tot asa si ii zic nu te duce ca vrea sa stea cu tine si a zis nu ca nu e asa m-a ajutat si tot asa intr-un final am lasat-o sa se duca, ca dupa 2 saptamani imi spune ca simte cv pentru el si ca si el simte cv pentru ea si ca nu vrea sa-i zica nu ca nu vrea sa-si bata joc de sentimentele lui si eu i-am zis uite daca iti este mai bine cu el du-te si stai cu el dar daca nu iti este intoarcete la mine, a stat cu el cateva saptamani si sa convins s-a intors la mine, eu tot am iubit-o ca inainte, in vacanta de vara ea pleca in Turcia cu un folclor si alte echipe de dansuri populare si mi-a zis ca o sa fie si alti baieti si tot asa eu nu i-am zis ca sa nu o supar ai grija ca aia se dau la tine si tot asa, ca intr-o seara o sun ca ea nu-mi mai daduse nici un mesaj 3 zile si imi raspunde pe un ton restit ce vrei daca nu am avut semnal costa multi si tot asa m-am enervat si i-am inchis. cand a ajuns in tara am lasat-o si ea mi-a zis ca sau dat multi la ea si ca nu sta cu niciunul ca pe mine ma iubeste.am lasat-o dupa cateva luni m-am impacat cu ea si a venit majoratul fostului iubit al ei din clasa si ia scris o scrisoare si tot asa am zis sa nu o supar desi eu muream inauntrul meu, a doua zi dupa majorat s-a dat de gol ca sa sarutat cu el de 3 ori eu m-am enervat am injurat-o si i-am zis ca gata sa ma lase, dar prost fiind ca de fiecare data m-am impacat cu ea dupa 1 saptamana dar i-am cerut sa facem dragoste ca sa ne legam relatia mai puternic nu a vrut atunci dupa 3 luni a zis ca hai ca facem si tot asa. cand am ajuns in punctul de a face asta a inceput cu daca ma lasi, a inceput sa planga si am zis ca numai vreau sa fac asta ma simteam eu prost si asa, acum maicasa a venit la mine si m-a facut in tot felul tiganule (sunt jumatate roman jumatate tigan) ca dc ai vbt cu fata mea cu pl si tot asa, am lasat-o in pace o saptaman m-a sunat dupa alte telefoane ca e bine si ca masa o cearta si tot asa a dusao la psiholog si tot asa.da-timi si mie un sfat va rog frumos. scuzati gramatica.

Răspuns Câştigător
| AllexiaAllexxia a răspuns:

Nu am prea înțeles ce ai încercat tu să explici dar ce am înțeles este că ai iubit prea mult persoana care nu ştia dacă te vrea sau nu. E încă o copilă din punctul meu de vedere vrea multe dar când vede că nu e bine şi te pierde nu îi convine. Nu vrea să rămână singură sa obisnuit cu tine. Deja ce ați avut sau aveți voi pentru ea a devenit obisnuință. Eu zic că o să treacă mult până o să îşi dea seama de pierdere. Dar dacă tu stai atât după ea zic că te cam ia de prost. Nu e bine să accepți atâtea dar a fost frumos din partea ta să o iubeşti şi să o accepți aşa. Zic că ar fi mai bine să o laşi o să îți treacă se ea. Ea nu e pregătită pentru o relație. vrea jocuri şi asta o să o coste mai târziu.

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

''Nu am vrut să o supăr. '' Tu ai iubit-o, poate o mai iubești... Ea s-a dus, acolo unde a crezut că îi este mai bine. Tu ca un prost ai primit-o mereu. Îți sugerez să te îndepărtezi de ea. Tu alegi, dacă vrei una care s-o împarți cu jumătate din clasă sau vrei una care, să te iubească cu adevărat.

| TipToeThroughTheWindow a răspuns:

Daca vrei sa ajungi la nebuni, ramai setat pe ea, nu merita sa-ti pui in joc linistea interioara pentru o femeie indecisa, sunt atatea, chiar daca orbit fiind de iubirea pentru ea nu realizezi asta, usor usor vei vedea happy