| PapUsHykA a întrebat:

Buna scumpii mei, am de luat o decizie si nu stiu ce sa fac. Sunt cu un baiat care a fost plecat 5 ani in Italia suntem din acelasi sat eu dafept invat in Constanta dar vacanta sunt la sat...inca din martie de cind suntem prieteni cind l-am adaugat pe un site de socializare in prieteni o fata care cica e prietena lui mi-a scris, m-a intrebat ciine sunt, si a zis ca vrea sa ii cunoasca prietenii, in acel moment eu nu aveam nimic cu el si in gluma i-am trimis lui ce am vorbit cu ea, acum de cind sunt in vacanta am tot esit iar intr-o seara am fost si la el acasa si ma uitam prin skype-ul lui si am vazut ca el inca mai vorbeste cu fata aia am vazut decit apeluri de cite 30 minute o ora.L-am intrebat dupa daca mai are ceva cu ea si a zis ca nu, doar vorbesc din cind in cind, mentionez ca nu i-am zis ca am vazut apelurile pe skype.Am inceput sa tin la el va rog frumos ajutati-ma sa fiu cu el in continuare mentionez ca fata aceea este la 2000 de km distanta de el deja de jumatate de an aproape. Ne vedem mai mereu nu e zi sa nu ne zarim cel putin dar seara esim aproape in fiecare seara,la telefon vorbim prin mesaje si ne sunam,e o relatie normala ma simt bine cind sunt cu el, si nu ar putea fi vorba ca ar vrea sa se foloseasca de mine pentru ca eu nu am intretinut si nu am de gind sa intretin relatii intime cu el i-am si spus, va rog ajutati-ma cum sa fac il vreau pentru mine. Va pup si va multumesc.

Răspuns Câştigător
| stark47 a răspuns:

Ok,s-au despartit insa cu o despartire nu dispar sentimentele.despre asta vorbeste cu el, despre ce simte el pentru ea.iar daca iti este frica sa nu il pierzi, atunci fa ceva in legatura cu asta si nu mai pierde timp in fata PC-ului.ca vei regreta mai tarziu, OK, e de asteptat sa suferi.cand intri intr-o relatie e normal sa suferi,mai devreme sau mai tarziu,mai mult sau mai putin.(unde e dorinta,trebuie sa fie o flacara,unde e o flacara cineva trebuie sa se arda,doar pentru ca arde nu insemna ca o sa mori,trebuie sa te ridici si sa incerci" pink-try)insa daca o sa ai o relatie cu el,macar atunci vei fi mai fericita si o sa ai pentru CE sa suferi, daca nu o sa ai, o sa suferi pentru ceva ce nici nu s-a intamplat, ceea ce e foarte gresit si destul de dureros, crede-ma.eu spun sa incerci.acum,ascultati inima, fa cum spune ea

5 răspunsuri:
| stark47 a răspuns:

Daca omu iubeste fara ai de la 2000km nu mai poti sa faci nimic.el poate planuie sa se reintoarca in Italia si sa recontinuie relatia care o avea cu ea.de ce nu discuti cu el despre asta?!"auzi, tu tii la fata aia?!"ca sa stii si tu ce pasi sa faci in continuare.asa cu presupusu e posibil sa dai gres si sa regreti mai tarziu

| PapUsHykA explică (pentru stark47):

L-am intrebat mi-a zis ca s-au despartit din cauza certurilor dintre ei foarte dese, te rog incearca sa ma ajuti, mi-e frica sa nu il pierd dar i-mi e frica si sa nu regret dupa, ei comportamentul lui, stii cum e la sat sufli o vorba si te stie tot satul ...de fiecare data cind ne vedem stam la vorba ma refer cind ne vedem fara sa vrem prin sat el locuieste pe o dtrada cu bunica mea

| PapUsHykA explică (pentru stark47):

Cred ca am multe de invatat de la tine...lasa-mi te rog adresa ta de skype prin mesaj vreau sa vorbim despre asta cu fir si amanunt te pup... daca esti din constanta poate cind vin la scoala esim la un suc oricum nu prea am prieteni pe acolo

| stark47 a răspuns (pentru PapUsHykA):

Nu am skype, folosesc messenger.iar in constanta nu ajung.eu sunt din isaccea jud Tulcea (ID -ul meu synedo_shadows_leader)merci pentru apreciere

| PapUsHykA explică (pentru stark47):

Astept sa i-mi dai accept si vorbimwinking

| stark47 a răspuns (pentru PapUsHykA):

Ok,s-au despartit insa cu o despartire nu dispar sentimentele.despre asta vorbeste cu el, despre ce simte el pentru ea.iar daca iti este frica sa nu il pierzi, atunci fa ceva in legatura cu asta si nu mai pierde timp in fata PC-ului.ca vei regreta mai tarziu, OK, e de asteptat sa suferi.cand intri intr-o relatie e normal sa suferi,mai devreme sau mai tarziu,mai mult sau mai putin.(unde e dorinta,trebuie sa fie o flacara,unde e o flacara cineva trebuie sa se arda,doar pentru ca arde nu insemna ca o sa mori,trebuie sa te ridici si sa incerci" pink-try)insa daca o sa ai o relatie cu el,macar atunci vei fi mai fericita si o sa ai pentru CE sa suferi, daca nu o sa ai, o sa suferi pentru ceva ce nici nu s-a intamplat, ceea ce e foarte gresit si destul de dureros, crede-ma.eu spun sa incerci.acum,ascultati inima, fa cum spune ea