| ILoveYouSoMuch a întrebat:

Buna!(scuze categoria)De vreo 2 saptamani ma simt singura parca sunt invizibila, si parca imi vine sa plang.(PS:eu am o personalitate artistica, cateodata ma mai inchid in mine, dar cand sun singura.)De ce?

Răspuns Câştigător
| mydarkestdays a răspuns:

Poti sa profiti de aceasta mica depresie care poate e trecatoare si sa faci cum am facut eu, mai ales ca ai o personalitate artistica.eu am suferit mult dupa un baiat si intr-o zi nu stiu ce mi-a venit, dar m-am apucat de compus povestiri in proza.adica m-am eliberat de sentimentele pentru el prin ceva artistic.stii am scris despre toate emotiile alea din mine.si tu poti sa incerci sa faci ceva.sa scrii, sa pictezi, sa desenezi sau sa compui.trebuie doar sa te concentrezi asupra lucrurilor din capul tau si sa le dai frau liber cumva.succes!

12 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Poate asa iti place sa fi. Daca iti vine sa plangi ai simtome depresive. Gandeste la bine sa nu mai fi in dispozitie proasta.

| cuvant a răspuns:

Buna,
Problema e ca sunt momente cand ai nevoie de liniste apoi revine nevoia de socializare dar proactivitatea lipseste.
E o stare ciudata pe care o am si eu chiar daca nu sunt am personalitate artistica.
Sugestia mea e sa suni prieteni si sa iesi prin oras/sat (depinde unde stai) socializand cu oamenii. Asa iti vei reveni in stare reala pentru o perioada, dar nu va rezolva problema. Cauta si o persoana care sa te scoata din mediul tau pentru a te face activa.
bafta

| AndyArtist a răspuns:

Hmm... cred ca experimentezi depresia. http://sanatate.ele.ro/......a6068.html

| YourIllusion a răspuns:

Asculta grupul Three days grace te va ajuta!

| ralukyta13 a răspuns:

Buna! nu ia de ce sa te temi e o perioada mai dificila din viata ta...nu esti singura cu sinuranta ai prieteni da ai uitat sa mai iei laegatara cu ei.in adolescenta sunt cel mai des intalnite aceste perioada.iesi afara, du-te la tara,te vei simti mai bine dupa,sau ia'ti una nimalut, un catel o pisica, incearca sa nu te mai gandesti ca esti singura inca ai prieteni.si eu ma inchid in mine si eu ma simt uneori invizibila da nu este asa nu vad de cat partea negativa a acelei zile.deschide bine ochii si uita'te in jur cate persoane vor sa iti fie alaturi si le'ai respins de nenumarate ori acum poate ar fi timpul de noi prietenii, da tu consideri ca cei vechi te'au uitat.multa bafta si sper sa treci cu bine peste aceasta perioada:*

| doctoru a răspuns:

Se cheama depresie. poate fi din mai multe cauze: despartire, certuri, izolare, etc. ce ai putea faci? sa pui mana pe telefon, sa iti suni cativa prieteni si sa iesiti la un suc, la o barfa ceva. ai prieten? daca nu, poate ar trebui sa iti cauti unubig grin

| jonnnyyy a răspuns:

Cauta si tu niste prieteni sau chiar aici pe tpu...inceraca sa te descarci cuiva, cineva care sa asculte si sa iti dea niste sfaturi.

| ILoveYouSoMuch explică:

Scuze dar eu nu sunt in nici o depresie!laughing nu mi s-a intamplat nimic

| ILoveYouSoMuch explică:

Am avut un prieten (iubit) dar nu a mers din cauza diferentei de varsta (de 4 ani) am suferit dar eram de mai mult timp asa...Cu timpul am inceput sa fiu.

| ILoveYouSoMuch explică:

Multumesc mult pentru raspuns! Dar nici nu stiu ce raspunsuri castigatoare sa va dau o sa caut tunul si la toti va mai dau un vot pentru ca meritati!

| ILoveYouSoMuch explică:

Scuze nu pot vota!crying

| Satyr666 a răspuns:

Si eu sunt asa uneori dar incearca sa iesi cu vechii dai prieteni sau cu prietenii adevarati sau gasesteti o preocupare. Sper ca te-am ajutat.