| Yashmine a întrebat:

Buna scuzti categoria dar este cea mai vizitata : va rog, am cazut cu bicicleta ieri si m-am julit rau de tot la genunchi si am si un lichid acolo nu mai stiu cu ce sa dau, mama spune sa nu las sa faca coaja ca sa nu zvacneasca inauntru sa nu faca lichid nu stiu ce sa fac si mai am si o nunta sambata.

Răspuns Câştigător
| Ovydiw a răspuns:

Ii zici mamei tale sa mearga la farmacie sa iti cumpere ceva, o sa o inrebe pe vanzatoare ce e bun pentru tine si cu siguranta o sa iti dea ceva ce te va face mai bine.
Este o crema care te dai si nu se mai face coaja, deci nu mai ramane nici semn urat.
Sa vorbeasca cu vanzatoarea si ea o sa iti dea ce ai nevoiehappy
Bafta!

7 răspunsuri:
| EuCuTine a răspuns:

In mod normal trebuie sa lasi oganismul sa isi faca trebuie. Poti sa ii dau cu putin fond de ten ca o usuca si in seara nunti ii mai dai ca sa nu se vada acum depinde de dimensiunea julituri

| SkizoMetal a răspuns:

Şi eu am căzut cu rolele şi mama m-a dat cu ulei de măsline pe răni ca să nu se facă cicatrice. Apoi m-am dat cu cremă de gălbenele ca să se formeze coaja mai repede şi ca să oprească durerea. happy

| UnVis a răspuns:

Mergi la doctor eu am facut o cascadorie cu biciclete si mi-am rupt mana

| bybyshor18 a răspuns:

Pai mai bine faci cum a spus si mama ta lasi sa se formeze o coaja :-p

| Yashmine explică:

Va Multumesc!

| TruLeaLea a răspuns:

Eu cred ca cel mai bine ar fi sa lasi si sa nu faci nimic.Organismul isi fa face treaba.

| Yashmine explică (pentru TruLeaLea):

Mersi dar ma doare si abia merg si noaptea ma ustura