| anonim_4396 a întrebat:

Scz de categorie in primul rand.

Deci am o problema grava zic eu. Cand eram mica pe la vreo 6 anisori visam tot timpu barbatii rromi.Visam ca trageau de mine ca ma fortau sa fac lucruri urate si erau cosmaruri ingrozitoare. Ma trezeam seara plangand si tipand aveam cosmaruri urate. Faza e ca la 6 ani nu aveam treaba cu nici un rrom sa zici ca sa luat vreodata de mine sau ceva de genu.Pe la 8 ani cosmarurile mi s-au dus. Nu mai visam. Dar acum i-ar au inceput. Si acum sunt mai mare mai dezvoltata si chestii si acum au de ce se lua si am de ce sa imi fie frica. Acum visez tot timpul la fel dar in fiecare cosmar de data asta apare si prietenu meu care tot timpu apare langa mine, in fine nu asta conteaza. Faza e ca am inceput iar sa visez la fel. Si acum de cate ori trec pe strada pe la ei ( chiar nu am cum sa nu trec pe acolo ori cat as incerca ) tip mereu dupa mine gen : " sa moara familia mea ce frumoasa e fata asta" tot timpu zic asta. Ma enerveaza. Incerc sa nu le dau inportanta. Dar intr-o zi trec pe acolo si unu face : " mama mea pentru o din asta ti-ai da viata" si eu mergeam in continuare nici nu stiam ca de mine zice. Si apoi face unu " da ma dar e a lui ala de nici 18 ani nu are si merge si el cu masina " si mi-am dat seama ca e vb de prietenu meu. Si m-am intors la ei si le-am zis : " auziti da voua ce nu va convine? ce tot vreti?" si face : " pai eu te vreau pe tine " si i-am zis : " in vise si nici acolo " si apoi face : " da ca esti a lui smecherasu ala nu lasa ca ma duc eu la politie " ceva de genu si m-am enervat pe ei si le-am zis : " ma ce nu va convine daca la facut masa smecher care e problema voastra? " si apoi a vnt prietenu meu si cica sa nu ii bag in seama si apoi tipa dupa noi : " tin-o frate langa tine ca uite cum ii fug ochii dupa altii " si am vrut sa ma intorc la ei dar nu m-a lasat pr meu.

Deci de aia nu ii suport ma enerveaza ma streseaza oriunde merg dau de ei.Nici macar la biserica nu scap de ei. Am fost astazi si erau pe acoperis la biserica nu stiu ce faceau. Peste tot dau de ei. Ce sa fac sa nu mai imi fie frica? Frica nu stiu daca e frica pentru ca tata a zis clar ca daca mai imi zice ceva ca nu stie ce nu le face dar nu stiu am un sentiment ciudat.

7 răspunsuri:
| Viviluka a răspuns:

Da ...sti cum ma simteam cand ma trezeam? Murdara, Ii urasc nu ii suport.Sti de fel eu sunt de religie penticostala.La noi se zice ca ar trebui sa iubim pe totii din jurul nostru. Dar nu pot pe ei nu stiu de ce nu ii suport.Inainte nu eram asa. Adica la mine in casa si veneau rromi chiar odata pe la 5 ani am fost la o petrecere cu rromi dar acum nu stiu ce am. Depinde ca la rromi aia la care am fost sunt cei cu bun simt si chestii.Dar astia.bleacc

| Georgy_7404 a răspuns:

Da ce ai mai fetito cu ei? dc nu ii suporti intr-adevar sunt unii care nu ii pot inghitii dar nu toti sunt la fel la fel cum nici romani nu sunt toti la fel asa si ei sunt diferitii unii sunt uni care sunt doctorii care au salvat sute de vietii asa ca nu confunda marfa cu ambalajultonguetongue

| Alexaa_4438 a răspuns:

Cred ca iti este mai mult greata de ei am si eu acelasi sentiment ca tine nu ii pot suporta! Nu stiu ce ai putea face pur si simplu sa ii lasi sa vorbeasca.

| AndyDeiu a răspuns:

Cosmarurile astea sunt ca si atunci ti-era teama cu ei prin preajma.In locu prietenului tau.dac tot tine la tine asa mult.In porbagaj si la padure cu tiganii aia happy dac stau la 2 case de tine si sunt in haita e mai rau.un rrom ca sa scapi de el e sa-l omori alfel mai rau face. Ultima oara m-am dus eu cu drujba altu cu toporu la rromi la bataie erau vreo cativa.a doua zi au venit mai multi l-au asteptat pe pretenu meu si atunci am dat un telefon au venit 2 masini inarmati toti laughing tiganii au mai chemat pe vreo cativa si a fost batalie acolo.Si evident am castigat da s-a lasat cu sange rece si tot felul in plina zi si politia evident nu cred ca aveau sa intervina.Si ai mei l-au prins pe unu smecher dintre ei la servici dupa cateva zile.Acuma nu stiu nici nu vreau sa ma gandesc la el laughingnu stiu dac mai traieste.Si rromi s-au potolit happy Si dac te iei de ei mai rau faci happyDac esti din TM poate ai noroc happy

| tauretee a răspuns:

Wow un alt roman pur credeam cas singurul care nu-i suporta nici eu n-am nici o traba cu aceste corciturii imputite chiar ieri au rupt fantana arteziana nou pusa in parc dar na tiganu e rrom si romu e tot rrom dar cum sa nu-i mai fie frica de aceste monstruozitati ale naturii? arata ca oameni au ganduri de animalestraight face si eu am 2 rromi in clasa sa-ti spun au spart de 2 ori tabla si am scris doar pe 1 si era foarte greu si acum vreo 1 saptamana au venit vreo 20 25 in jur de 30 de rromi sa bata pe cineva pentru ca au comentat la unul dintre ei si neau oprit pe noi si pe prietenii mei sa ne intrebe daca nu i-am vzaut si deau amenintat etc si a venit politia si nu le-a facut nimic si solutia mea este sa te duci la 1 dintre ei sa la dai o palma tare daca te enerveaza si esti mai bine facut sa nu vine cu piranda si 7 puradei dupa tine 7 maxim 30 si nu iti mai fac nimic
Reteta 100% garantataaa testata de mine si eu aveam visuri ce ei

| TudorLux a răspuns:

Du-te la ei noaptea si trezeste-i ca sa le platesti cu aceiasi moneda. ( cu enervare ) laughing

| Crivi a răspuns:

Mai bine intrebai ce are toata lumea cu Adolf...