| Adde29 a întrebat:

Buna!
Se apropie ziua de nastere, a baiatului pe care il plac.Ce sa ii spun? Avand in vedere ca stie oarecum ca il plac, dar nu vorbesc cu el(adica nu suntem prieteni).Sa-i spun pe facebook la multi ani? Dar fata in fata ce sa-i spun?
Va rog, dau funda!

Răspuns Câştigător
| e1xtz a răspuns:

Eee..hai ca nu e chiar asa complicat..fii mai curajoasa..ca timida ai sa vezi,nu ai sa obtii multe de la viata, si ai sa simti ca ramai cu buza umflata si pareri de rau cateodata. Daca sunteti amici deocamdata, si vorbiti, cum ai spus ca se apropie ziua lui, intreaba-l ce planuri are..iese pe undeva..etc..trebuie sa isi dea seama ca il interesezihappy

| Adde29 explică (pentru e1xtz):

Buna!
Pai noi nu ne bagam in seama unul pe altul sad.

| e1xtz a răspuns (pentru Adde29):

Pai ai spus ca stie oarecum ca il placi, deci cumva stie de existenta ta..asa ca revin, trebuie sa gasesti o cale sa schimbi cateva vorbe cu el..altfel nu o sa ghiceasca ca vrei mai multtt..nu mai fi timiduta ca ajungi in rai si cred e boring..fi mai rea, ca fetele ajung unde vor elehappy

| e1xtz a răspuns (pentru e1xtz):

Rele

| Adde29 explică (pentru e1xtz):

Da da, chiar stie de existenta mea... si el ma place oarecum(din cate stiu). dar nu stiu ce sa-i spun, mai exact... sad

| e1xtz a răspuns (pentru Adde29):

Ofof.tin-te de faza cu ziua lui cum am spus..asa o sa isi dea seama ca esti si interesata de el...prea esti cu drobul de sare..hai,putin mai curajoasa...imi imaginez ca esti mica si mai timida.dar nu e asa complicathappy

| Adde29 explică (pentru e1xtz):

Da sunt mica big grin am 14 ani.Si el la fel mersi mult de raspunsuri happy

12 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Este sificient să spui la mulți ani, indiferent că etse pe net sau în față.
Nu trebuie să-i arăți că ești disperată după el.
Pa, pa.

| mona a răspuns:

Spune-i in fata,, la multi ani,, nu pe facebook

| MadaxElena a răspuns:

Pe facebook poti sa ii spui cel mai bine.pentru ca daca nici prieteni nu sunteti e ciudat sa te duci la el sa-i zici:"eu sunt tipa care te place.happy birthday!laughing.

| danden a răspuns:

Pai, baga zambestul pana la urechii,fi vesela,oarecum distrata si cand il vezi du-te la el si spune-i:" Vai de mine pe cine vad eu, la multi ani dragule- da sa te pup, si cum e la... ani?" simplu. Ca sa nu ai emotii, repeta-ti in gand ca e ca si cum ai face-o din gluma sau unei fete, nu baiatului de care iti place. La mine functioneaza de fiecare data

| Adde29 explică (pentru danden):

Buna!
Nu am cum sa-i zic asta, pentru ca noi nu vorbim unul cu altul, nu suntem prieteni sad

| danden a răspuns (pentru Adde29):

Nu conteaza, numai bine ca atunci va afla de existenta ta, adapteaza discutia sau modul de abordare dupa situatie. Ideea e ca mai bine i spui in fata, asa pe facebook sau alte minuni nici nu o sa bage de seama, sti ca sunt o gramada de persoane care nici nu te cunosc si iti ureaza la multi ani pe facebook, eu nici nu ma uit la notificarile lor