| DarkStyle a întrebat:

Buna, se poate ca o o femeie de exemplu daca aveam pe deget lichid-preejaculator si pe urma l-am bagat la ea in vagin se poate sa ramana insarcinata? Fara sa existe contact sau penetrare nici macar ejaculare. Vreau sa stiu daca eu aveam pe deget lichid pre-ejaculator poate sa ramana insarcinata?

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Raspunsul corect este un NU categoric. Lichidul preejaculator asa cum este produs de glandele bulbouretrare, NU are in continutul sau spermatozoizi. Lichidul preejaculator se poate contamina cu spermatozoizi doar in uretra prin amestecarea cu sperma ramasa de la o ejaculare produsa cu 2-4 ore inainte, dar aceasta este deja o alta... problema. Sanatate!

1 răspuns:
| Emilian65 a răspuns:

Nu.