| laviniabeluska11 a întrebat:

Se poate sa ai o relație în care sa iubești nespus, sa fii la fel de iubit, sa fii respectat și apreciat, sa fie totul aproape perfect și sa îți satisfaci și toate fanteziile sexuale cu aceeași persoană? Adică relație în care sa existe și iubire, și dorința, și pasiune

13 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Da, se poate, doar ca trebuie sa ii oferi si tu aceleasi lucruri: iubire, respect, apreciere, satisfactie sexuala.

| Violleta2022 a răspuns:

Da, se poate!

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Evident ca da. Daca te referi doar la ce ai scris acolo, se poate. Daca te referi la o relatie in care sa fie intelegere 100% (adica perfecta) nu se poate.
Insa nici nu trebuie. Iubirea adevarata (care e mai rara) poate sa se intalneasca in cazul anumitor persoane care automat vine cu respect si apreciat. Pana la urma asta face parte din iubire.
Fanteziile sexuale se pot satisface la fel de bine, insa aici nu stiu exact la ce te referi. Daca vezi din perspectiva unei fete, ma gandesc ca se asteapta ca baiatul sa ii ofere acea "satisfactie" desi ea are dorinta asta in ea. Daca e la baiat atunci tot de el depinde in mare parte. Deci aici poate nu e vorba de existenta ci doar de constructia fiziologica a persoanei respective.
Era o carte, hmm... in care spune foarte clar aceste lucruri. In care ajuta persoanele sa treaca peste aceste mici probleme (neintelegeri, certuri, respingere) si sa ii ajute sa descopere iubirea si dorinta sexuala care au existat candva intre 2 persoane( daca chiar a existat, pentru ca nu s3 pierde). Ma rog. Tu doar ai intrebat, ma gandesc ca nu ai probleme de genul sau ceva. Numai bine big grin

| SG1995 a răspuns:

Exclus, relația perfectă nu există, sau dacă există mai de 2 săptămâni nu durează.

| CodrutElian1990 a răspuns:

Sa existe iubire, dorinta, pasiune biunivoce se poate, dar nu la aceiasi intensitate.
Sa fie perfect si sa iti satisfaci toate fanteziile sexuale cu aceiasi persoana, NU!
Perfectiunea nu exista, doar tindem spre ea. Foarte rar sa poti gasi persoane care sa accepte unele fantezii sexuale ale parenerului, dar mai ales pe toate pe care le are. Chiar daca uneori sunt acceptate unele din ele, nu sunt din dorinta sau pasiune. Am putea sa face "n" combinatii cu cele pe care le-ai reliefat, dar tot nu le vom cuprinde pe toate in aceiasi combinatie.

| Necunoscut112 a răspuns:

Pentru o anumită perioadă de timp, cu siguranţă, da. Această perioadă poate să varieze de la câteva luni la câţiva ani. O dată cu trecerea anilor prea puţini mai sunt cei care mai au chef de indeplinirea fanteziilor si sex nebun.

| Yurisa a răspuns:

Relatiile perfecte nu exista. Exista toleranta, empatie, compromisuri, si iubirea inseamna sa fii dispus sa faci aceste lucruri pentru o anumita persoana.
Nu mai citiți basme laughing

| HazelEyes77 a răspuns (pentru Yurisa):

Foarte adevarat. Un raspuns realist si de bun simt.Bravo!

| Elena9328 a răspuns:

Se poate, dar foarte rar.

| teo530 a răspuns:

Ce zici tu e relația perfectă și așa ceva nu există, trebuie sa fie și momente de ținut minte și pe care vrei sa le uiți

| 2EXA a răspuns:

Da exista.Eu am asa ceva insa e o mica exceptie.Nu ii indeplinesc CHIAR tot in pat, cum ar fi inghititul [ cateodata insa nu complet ] insa partenerul meu nu cere ceva foarte iesit din comun si ma bucur ca nu e vreun maniaco-obsedat din acela care are fetishuri cu analul si picioarele si alte ciudatenii. big grin. Exista insa depinde de nivelul de seriozitate si fidelitate a persoanelor.

| Pantaziu_Mihnea_1999 a răspuns:

Doar in povesti happy