| olteanuana a întrebat:

Bună seara!
Acum 2 zile am avut primul meu contact sexual și încă am o usturime și câteva picături de sânge.
Îmi poate spune cineva cat va mai persista aceasta?

1 răspuns:
| corbulalbrosu a răspuns:

De regula cicatrizarea completa a ranilor existente pe suprafata ramasa a himenului deflorat, se produce in 1-3 zile. Usturimea din zona vulvei si sangerarea himenului mai poate persista pana ce miniranile se vindeca complet si asta depinde in primul rand de gradul de vascularizare a himenului inainte de a fi deflorata. Multa sanatate!