| JustArmy a întrebat:

Acum o luna am luat pastila de a doua zi, am facut de atunci 6 teste de sarcina, toate negative. Menstruatia trebuia sa o am pe 6-7 iulie. A intarziat cateva zile si pe 9 am avut o usoara sangerare care a durat doar o zi, acelasi lucru s-a intamplat si in ziua de 15. Credeti ca aceste sangerari sunt efecte ale pastilei de a doua zi? Multumesc anticipat.

Răspuns Câştigător
| Lullabies a răspuns:

Da, sangerarile sunt efectele pastilei de a doua zi. Stai linistita, nu are cum sa ramai daca ai folosit-o. Ciclul iti poate intarzia din cauza stresului. Nu are cum sa fii insarcinata. Stai linistita :*

1 răspuns:
| AAD a răspuns:

Atat sangerarile cat si intarzierea sunt efecte ale pastilei de a2a zi, ar trebui sa cititi si contrandicatiile si consecintele daca va hotarati sa le luati.