| Annomis21 a întrebat:

Buna seara, acum o luna(pe 5 sau Iunie, nu mai țin minte sigur) iubita mea s-a urcat pe mine si s-a frecat pana mi-am dat drumul(ea era in pantalon de trening si lenjerie intimă iar eu eram gol) si s-a udat si ea pe pantalon si chilot de la mine, e vreo sansa sa fie gravida?(nu s-a udat in zona vaginului, undeva deasupra lui)Si trebuia sa ii vina ciclu dar i-a întârziat 8 zile. E posibil sa fie gravida? ...Se strica la burta de 2-3 ori pe zi de câteva zile

8 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Intreab-o ce mananca daca se strica la burtă.

| corbulalbrosu a răspuns:

Se poate presupune (aprecia) ca cel mai probabil joaca sexuala amintita a avut loc in una din zilele de sangerare menstruala sau imediat dupa terminarea menstruatie fiindca numai asa devine posibila urmatoarea precizare si anume ca : '' Si trebuia sa ii vina ciclu dar i-a întârziat 8 zile.'' fiindca reiese in mod cert si sigur ca data de pornire a menstruatiei ar fi fost in data de 5 Iulie adica cu 8 zile in urma conform calculului sau a estimarii. Astfel ca pe baza rationamentului amintit rezulta ca lungimea presupusa a ciclului menstrual ar fi fost cea de circa 30-31 de zile si in acest caz joaca sexuala amintita a avut loc in perioada de infertilitate a actualului ciclu menstrual. Intro astfel de situatie chiar daca am presupune ca ar fi ajuns sperma in zona vulvei si am admite ca printr-o minune sperma ar fi intrat in vagin, formarea sarcinii era ABSOLUT/100% IMPOSIBILA in acel moment al ciclului.
Probabil ciclul menstrual are caracteristica principala de a fi de tipul neregulat si din acest motiv actualul ciclu este mult mai lung ca numar de zile, comparativ cu alte cicluri anterioare.
In legatura cu starea ei medicala din ultimele zile trebuie sa se prezinte la medicul de familie pentru a fi consultata si sa-i fie prescris tratamentul adecvat de a fi urmat. In mod absolut sigur NU exista nicio legatura intre starea de rau manifestata (diaree) si neinceperea menstruatiei. Multa sanatate!

| Emilian65 a răspuns:

Nu sunt sanse sa fie gravida.

| Celcestietot a răspuns:

Să facă testul, altfel nu avem cum să știm noi.

| Annomis21 explică (pentru Celcestietot):

Dar așa tu ce crezi? Sunt sanse sa treaca prin haine?

| Sofer a răspuns:

Șanse nu sunt. Nu rămâne gravidă.

| Pantagruel a răspuns:

Nu e gravida. Toxinfectie alimentara.

| Devil21 a răspuns:

Nu sunt sanse sa treaca prin haine; este imposibil.
Nu este însărcinată e vorba doar de o dereglare menstruală.