| anonim_4396 a întrebat:

Bună seara! Am cunoscut acel baiat acum 3 luni. Am vorbit timp de 2 luni si ceva. I-am spus ca il plac insa el a spus ca nu dorea o relatie serioasă in acel moment. Însă se comporta ca si cum m-ar placea. Ne-am certat acum 2 săptămâni pentru ca am inteles gresit unele lucruri si din cauza nervilor am spart cadoul lui si nu ne mai vorbim. Cand ne vedem in cluburi ne prefacem ca nu ne cunoastem si ca nici nu ne vedem, la fel si pe strada. Insa mereu ne uitam unul la celalt. Nu suntem in acelasi liceu. Insa maine am sa ma duc la orele lui fiindcă cel mai bun prieten al meu e de la el din clasa. Iar eu cum nu am ore dupa masa am sa ma duc la orele lui. Il plac mult pe baiatul respectiv si cei care au citit întrebarea anterioară stiu despre cine vorbesc. Întrebarea mea este. Cum sa ma comport stiind situația in care ne aflam amandoi? Ma simt putin confuză pentru ca nu stiu ce ar trebui sa fac.Imi doresc la fel ca sa ii atrag atentia din nou. Intelegeti? Doresc un sfat urgent! Multumesc frumos!

9 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Omu nu te place, il deranjezi inutil si ii lasi o impresie proasta despre tine. Se uita la tine pentru ca e normal sa te uiti la cineva pe care-l cunosti, te uiti fara sa vrei.

| RAY a răspuns:

Am cunoscut acel baiat acum 3 luni. am vorbit timp de 2 luni si ceva. i am spus ca il plac. insa el a spus ca nu dorea o relatie serioasă in acel moment. Însă se comporta ca si cum m ar placea. ne am certat acum 2 săptămâni pentru ca am inteles gresit unele lucruri.

in concluzie,iti traduc eu ce a inteles el = vrei sa facem nunta si sa facem copii? la care el,poftim,dar,abia ma intretin pe mine, sunt tanar vreau sa imi traiesc viata, nu am nevoie de resposabilitati,parte de sex am si fara nunta,asa ca omul fuge de tine simplu,pentru ca voi sunteti obsedate de nunta, copii =iti dai seama de ce fuge un baiat cel mai mult de resposabilitati, eu iti spun ca baiat, tu ca fata nu intelegi cum gandim noi, nu e vorba ca suntem obsedati sexuali si ca avem dorinta sexuala si vrem fara prea multe batai de cap

| Frank51 a răspuns:

Cati ani ai? Daca ti-a spus ca nu vrea o relatie inseamna ca nu simte nimic pentru tine.

O experienta de genul am avut si eu, fata mi-a spus ca ma place dar eu nu simteam nimic pentru ea si nu i-am raspuns tocmai pentru ca nu e frumos sa refuzi. Ea a inteles din prima ca nu vreau sa am o legatura cu ea si s-a indepartat. Poti sa iei exemplu de la ea.

| Roxannna18 a răspuns (pentru Frank51):

Am 19 ani. Da. ai dreptate. insa nu inteleg de ce mereu se uita la mine si de ce prietenii lui au început sa ma urmărească pe retele de socializare. Ei nu ma cunoasteau deloc. Iar ca sa se ajunga pana la faptul ca prietenii lui buni sa ma urmărească si sa vada tot ce fac e pentru ca el sigur le-a vorbit despre mine. de aia sunt inca in dubi. si confuză.

| Frank51 a răspuns (pentru Roxannna18):

Pai uite ca si eu am vorbit despre ea. Daca nu iti place de cineva nu inseamna ca nu ai remarcat persoana respectiva si ca nu vorbesti despre ea. Pur si simplu e un mod al baietilor de a-si creste increderea in sine. E ceva natural, la fel si la fete cand una din prietene se vede cu un baiat nou, fata respectiva le spune toata povestea fetelor pentru ca e ceva normal.

| J0B0MAT a răspuns:

I-ai spus că îl placi, dar te-a respins.Nu e uşor pentru tine, dar asta e.Lasă omul în pace.
Nu te duce la orele lui, nu fii atât de disperată!

| croissant a răspuns:

Buna draga mea, acest baiat se joaca cu starile si sentimentele tale. Parerea mea este sa nu te mai interactionezi cu el pentru ca o sa te faca sa suferi pe parcurs. Nu cred ca ai nevoie de un baiat indecis. Mergi mai departe, cunoaste si alti baietii. Ai grija de tine!

| 90210 a răspuns:

Ce nu inteleg eu este de ce fugi dupa el? Acum vrei sa te duci la el la liceu...Pentru ce?

| Roxannna18 a răspuns (pentru 90210):

Nu ma duc la el. Poate ca m-am exprimat gresit. Cel mai bun prieten al meu e de la el din casa iar inainte ca acel baiat sa vina mergeam la orele lor cand nu am avut ore. Am prieteni in clasa aia. Iar uneori ei se duc la mine in clasa iar eu ma duc la ei in clasa. Problema e ca acel baiat in momentul asta este in clasa lor. Si nu stiu in ce mod ar trebui sa ma comport. Tinand cont ca avem multi prieteni in comun.