| Wikileaks a întrebat:

Buna seara,!
Am făcut dragoste cu prietena mea sâmbătă și mi-am dat drumul in ea.
Menstruația trebuie sa ii vina peste 1 săptămână sau 2 undeva pe acolo, nu are o menstruație regulata.
După actul sexual zicea că simte niste furnicaturi in zona intima.
După cât timp poate face un test de sarcina?
Se tot plânge că are dureri de burta.
Ne dorim un copil.

Răspuns Câştigător
| Floridori a răspuns:

Daca are un ciclu neregulat si menstruatia nu incepe intre timp, testul de sarcina cu rezultat concludent se va face dupa 21 de zile de la contact.

| Wikileaks explică (pentru Floridori):

Luna trecuta a venit la timp acum 2 luni mai repede ba mai tarziu
Daca îi vine menstruația nu se aplică dacă e gravida?

| Floridori a răspuns (pentru Wikileaks):

In mod cert, daca va avea menstruatie, nu se poate lua in calcul o sarcina.
Dar daca nu ii vine, sa faca testul trecute 21 de zile pentru a fi 100% sigura de rezultat.

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Un test corect de sarcina se poate face DUPA 21 de zile, de la ultima partida sexuala.
Orice test facut inainte de 21 de zile este inutil si eronat.