| liviunm a întrebat:

Buna seara am facut sex aseara si s-a rupt prezervativul cand sa-mi dau drumul si s-a dus in vagin...e posibil sa fii ramas...

7 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

In cazul in care sperma indiferent de cantitate (chiar si foarte putina) ajunge IN VAGIN, formarea unei sarcini devine posibila insa NUMAI/DOAR in cazul in care sexul respective a fost intretinut intr-una dintre cele 2-3 zile ale perioadei fertile. Posibilitatea ca si probabilitatea aparitiei unei sarcini creste cu atat mai mult cu cat ejacularea spermei in vagin se produce in preziua si/sau ziua producerii OVULATIEI, fiindca in acele 2-3 zile probabilitatea de a se forma o sarcina este apreciata la peste 85-90% sanse de reusita. Tu si/sau partenera ta de sex sunteti in masura sa va dati raspunsul exact, precis si corect, fiindca voi stiti daca sexul a fost intretinut in zilele PERIOADEI FERTILE sau in afara zilelor respective. Multa sanatate!

| sofisis a răspuns:

Da, logic. Sunt sanse 50-50.

| HazelEyes77 a răspuns:

Sunt sanse sa fii ramas daca era in perioada fertila cand s-a produs incidentul nedorit.

| Necunoscut112 a răspuns:

Precizează când ţi-a venit ultima oară şi care este durata ciclului menstrual.

| 2k18Tpu a răspuns:

Da in *** mea.

| Mihai1312 a răspuns:

Fratee pai si clar ca sperma a fost introdusa in vagin, si mai ales atunci cand ti-ai dat drumul, a fost o cantitate maricica de sperma, si da fata cu care ai facut poate sa ramana insarcinata.

| ulmi99 a răspuns:

F