| anonim_4396 a întrebat:

Buna seara, am nascut acum cinci luni, si mi-a intarziat a doua oara de cand mi-a venit ciclul prima oara, mi-am facut un test de sarcina si luna trecuta crezand ca poate sunt insarcinata chiar daca stiam ca este imposibil pentru ca ne protejam cu prezervativ, ca si luna aceasta.intrebarea este de ce imi intarzie in fiecare luna? multumesc

Răspuns Câştigător
Bula
| Bula a răspuns:

Este o dereglare hormonala post-nastere, ce trebuie corectata la indicatia ginecologului.

3 răspunsuri:
mlm
| mlm a răspuns:

Buna, parerea mea este ca ai o dereglare hormonala post-partum, ce trebuie sa faci este sa vizitezi medicul ginecolog si sa-ti recomande tratamentul necesar.Succes.

| yami a răspuns:

Pt ca pana se regleaza mai dureaza, totusi au fost noua luni de absenta a menstruatiei si organismul nu poate sa fie la fel ca inainte, trebuie sa-si gaseasca resurse pentru asta... dar daca alaptezi, iar poate fi asta un motiv sau daca ai fost racita, o eventuala infectie urinara, toate astea pot fi posibile, de-asta cel mai sigur e sa mergi la specialist care are si tratamentul sigur.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

POI DE AIA... u de ce nu te duci la doctorul ginecolog?